DADRL POLAND

Association of Drivers Against Daytime Running Lights
Kampania społeczna "Wyłącz światła - włącz myślenie"

Teraz jest Śr, 18 wrz 2019, 09:57

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 113 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Spotkanie z policją - porady praktyczne
PostNapisane: Śr, 3 cze 2009, 17:14 
Zaangażowany

1. Jadąc bez świateł przy dobrej pogodzie absolutnie przestrzegamy pozostałych przepisów drogowych tak aby ewentualny mandat dotyczył wyłącznie kwstii świateł
2. Jesli zostajemy zatrzymani jadąc bez świateł a mamy na sumieniu jakikolwiek inny grzech typu prędkość,pasy itd - wogóle nie poruszamy kwestii świateł.Najwyżej mówimy,że zapomnieliśmy włączyć.Nie przynosimy wstydu naszej grupie
3. Nie umieramy ze strachu.Nie robimy nic złego.Jeździmy bez świateł co w 90% krajów świata jest rzeczą normalną.Nie łasimy się ale i też nie reagujemy agresywnie wobec kontrolującego nas policjanta.
4. Nie tłumaczymy się tylko wprost mówimy,że świadomie nie załączyliśmy świateł mijania przy dobrej pogodzie.Wyjaśniamy,że jest to nasz sposób na protest - nieposłuszeństwo obywatelskie wobec głupiego nakazu
5. Mamy przy sobie kilkanaściw ulotek, które staramy się wręczyć kontrolujacemu
6. Pod żadnym pozorem nie dajemy się sprowkować do wymyślania pod adresem policji i udziału jej we wprowadzeniu tego przepisu

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

Tytuł: Re: Spotkanie z policją - porady praktyczne
PostNapisane: Śr, 3 cze 2009, 20:32 
Moderator

Fakt jak jade bez swiatel to juz staram sie trzymac dosc scisle innych przepisow.Sam stwierdzam ze odkad istnieje ten przepis to juz raczej w wiekszosci zapinam pasy.A tez osobiscie nie nalezalem do zwolennikow ich zapinania.Ale tak na przyklad w Niemczech czy Francji to boje sie jezdzic bez pasow.Co do predkosci to powiem wam szczerze ja to lubie sobie pocisnac i to dosc konkretnie.Coz pisalem juz wam jak to mnie atakowali podswietleni na CB "zapal swiatelka"Nieraz jak uslysze od innych ze jest"czysciutko " to od czasu do czasu przyznam sie ze sobie pocisne i to dosc nawet znacznie oczywiscie majac przy tym swiatla zgaszone.No w swoich okolicach mam juz kilka takich sprawdzonych miejsc.
Dzieki wielkie za porady pozdrawiam Jacek.

Włączone światła w dzień to są tak mi potrzebne jak potrzebny jest słoniowi saksofon

PostNapisane: Śr, 3 cze 2009, 20:41 
Moderator

Panowie Policjanci to tez ludzie i to sie zgadza ze nie mozna wobec nich okazywac sie agresywnym.Napewno wielu z nich tez tak jak i my smieja sie tylko z tego przepisu.A w Niemczech to juz niejeden woz policyjny widzialem jak smigali po Autobahnach grubo ponad 2 paczuszki i oczywiscie nie mieli wlaczonych zadnych swiatel.W Polsce to nie jeden juz raz przejechalem obok tych Panow i to tak centralnie twarza w twarz widzieli mnie i nawet nie zareagowali na to i nie wzruszylo to ich.Jechalem sobie wtedy spokojniutko jakies 80 na godzinke i mialem zapiete pasy.

Włączone światła w dzień to są tak mi potrzebne jak potrzebny jest słoniowi saksofon

PostNapisane: So, 6 cze 2009, 23:16 
Nowy

Proponuję też tekst typu: "Panie oficerze przecież widzę inteligencję wypisaną na Twarzy" i potem gadka typu przecież Pan wie najlepiej jakie jest polskie prawo itp ....

PostNapisane: N, 7 cze 2009, 07:56 
Zaangażowany

Cylon napisał(a):
Proponuję też tekst typu: "Panie oficerze przecież widzę inteligencję wypisaną na Twarzy" i potem gadka typu przecież Pan wie najlepiej jakie jest polskie prawo itp ....

Jak najbardziej.Zresztą w wielu przypadkach spotyka sie naprawdę rozsądnych ludzi

PostNapisane: N, 7 cze 2009, 14:18 
Zaangażowany

Zresztą w wielu przypadkach spotyka sie naprawdę rozsądnych ludzi[/quote]

W większości tak. Dość dawno mnie nikt nie zatrzymywał mimo że wiadomego przepisu raczej nie przestrzegam. 3 lata temu mnie zatrzymali za światła było to w lutym parę dni przed końcem obowiązywania przepisu chcieli mi dać 200zł skończyło na pouczeniu. Za brak pasów też wyjechałem ledwo spod centrum handlowego a za rogiem patrol. Udało sie nawet troche pożartować. Natomiast w trzecim przypadku rozsądnych ludzi już nie spotkałem. Około 6 lat do tyłu jak obowiązywało 60 km/h na godzinie na zabudowanym złapali mnie na pomiar prędkości wynik 69 km/h - mandat 50 zł. Bylem wtedy jeszcze w szkole średniej na nic nie pomogło że się uczę że nie mam własnych dochodów. Jedyna odpowiedź jaka padła to że można odmówić przyjęcia mandatu i kierujemy sprawę do sądu grodzkiego. Przy wypisywaniu mandat się okazło że Panowie nie są do końca pewni na jakiej ulicy stoją :lol: Po niecałym roku o ten mandat dopomniał się wtedy urząd skarbowy doliczając 2 zł za zwłoke :lol:
Zauważyłem jeszcze mało jest już patroli szczególnie w dzień w ,,przysłowiowych krzakach" a za to jest wiecej tzw. lotnych nie czepiających takich głupot jak np. światła czy przekroczenie o 10 km/h.

PostNapisane: Pn, 8 cze 2009, 08:47 
Zaangażowany

Cylon napisał(a):

MZ to nie jest za dobry pomysł obmawiać ogólnie prawo, na straży którego stoi zatrzymujący nas funkcjonariusz. Ja w każym razie każdym razie nigdy nic nie ugrałem stosując tą "linię obrony" ;). Raczej prawo jako takie zostawiłbym w spokoju, a kwestionowałbym sens tego konkretnego nakazu.
Pozdrawiam myślących.

Kto świateł w dzień nie świeci, ten jest wywrotowcem!
¦wiadomie uszczuplającym dochody państwa - bezideowcem!

PostNapisane: Śr, 10 cze 2009, 14:27 
Moderator

A dzis to jak szedlem przez piekne moje miasto to widzialem jadacych bez swiatel Panow Policjantow w sluzbowym policyjnym autku.I tam tez mozna spotkac normalnych.Pozdrowionka dla tych Panow.

PostNapisane: Pt, 3 lip 2009, 14:43 
Moderator

Dzisiaj rano znow w moim pieknym miescie natknalem sie na jadacych Panow Policjantow bez wlaczonych swiatel i to w czasie deszczu. 8-) Jak to fajnie wygladalo.Dzisiaj zrobilem jakies 60 km oczywiscie bez swiatel i dosc nawet sporo spotkalem naszych za ten przejechany odcinek.Nie liczylem dokladnie ilu ich bylo ale 15 to na pewno.

PostNapisane: Pt, 9 paź 2009, 11:19 
Zaangażowany

Zatrzymała mnie wczoraj policja za jazdę bez świateł. Zbierało się na deszcz i niebo było pochmurne. Byłem bardzo zaskoczony, ponieważ w Warszawie jeszcze mi się to nigdy nie zdarzyło (policjanci zawsze to olewali). Powiedziałem im, że jeżdżę bez świateł, bo jestem przeciwnikiem tego nakazu. To co odpowiedzieli bardzo pozytywnie mnie zaskoczyło. Otóż odparli, że przecież wiadomo, że ten nakaz został wprowadzony, żeby mogli zarobić producenci żarówek i akumulatorów :) No i że w taki dzień jak dziś to już lepiej włączać światła, bo się ściemnia, ale w słoneczne dni to zupełnie bez sensu :)

Sprawdzili mi dokumenty i skończyło się na pouczeniu.

Chciałem im dać ulotki, ale powiedzieli, że nie mogą niczego przyjmować na służbie.

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 113 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]