DADRL POLAND

Association of Drivers Against Daytime Running Lights
Kampania społeczna "Wyłącz światła - włącz myślenie"

Teraz jest Pn, 18 gru 2017, 12:38

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Znowu salon Hundaia
PostNapisane: So, 27 lis 2010, 14:50 
Zaangażowany

Wczoraj mi znowu zwarło szczęki. I to znowu w salonie Hyundaia.Ludzie mają tak wyprane mózgi że możemy chyba zapomnieć o wycofaniu tego syfu.
Otóż szukam jakiegoś małego samochodu do miasta. Poszedłem więc do Hyundaia żeby oglądnąć i10 i 120. Niestety poprzedniego sprzedawcy już tam nie ma bo choć był za światłami to nie był agresywny i dało się z nim rozmawiać. Zamiast niego jest dwóch kolesi którzy są, delikatnie mówiąc mało przyjaźni klientowi. Chciałem diesla on mi że diesle są be i po co mi diesel i że przeglądy droższe itp. bzdury (chyba im benzynowe silniki nie schodzą). No więc go pytam czy w i10 jest tak samo jak w i30 tzn. że jak się przekręci kluczyk w stacyjce to się od razu zapalają światła mijania. A on że oczywiście! No to ja mu czy da się to dezaktywować. A on mi po co dezaktywować skoro trzeba jeździć na światłach MIJANIA cały czas. No więc mu mówię że nie na mijania tylko na dziennych co najwyżej a poza tym nie da się w takim razie pojechać tym do Grecji. On : dlaczego? Bo, mówię tam jest zakaz jazdy w dzień na światłach. A on mi że można w takim razie wyjąć bezpiecznik. No to mówię chyba sobie Pan żartuje! To nie da się dezaktywować tylko mam grzebać po bezpiecznikach? A on mi na to że my mieszkamy w Polsce a nie w Grecji! No to mnie zagotowało! Mówię mu to co, mam po dwóch latach wymieniać lampy bo komuś się zachciało żeby podświetlać asfalt 24 h? Tego wcięło ale włączył się drugi do dyskusji ze stałym tekstem podświetleńców-woli pan oszczędzać czy bezpieczeństwo? No to ja do niego jakie bezpieczeństwo? Przecież światła nie przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa! A ten do mnie ale nie ma badań że pogarszają! No to ja mu że są badania, żeby sobie choćby w statystyki spojrzał!Ale już mnie tak zagotowali że się zabrałem i wyszedłem mówiąc że właśnie z tego samego powodu 2 lata temu nie kupiłem i30 tylko Bravo z normalnym włączaniem świateł.
Tak więc widać, że wyprane mózgi ludzi są dokumentnie.
Uff. Dobrze że można to gdzieś napisać do normalnych ludzi bo inaczej szłoby chyba oszaleć.
Pozdrawiam

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

Tytuł: Re: Znowu salon Hundaia
PostNapisane: So, 27 lis 2010, 16:12 
Zaangażowany

U nich jest przynajmniej ten bezpiecznik, który da się wyjąć. Są takie marki jak na przykład Peugeot, gdzie ten syf jest zaprogramowany w komputerze i bez dostępu do komputera serwisowego go nie wykasujesz.

PostNapisane: So, 27 lis 2010, 20:13 
Zaangażowany

Nie wiem jak w Hyundaiu ale w Kia - bliźniaczej firmie, już tego ustrojstwa nie montują. Sprawdziłem osobiście w salonie na nówce sztuce.

W Hyundaiu sprawdzę niedługo bo moja firma właśnie kupiła i20 i niedługo odbiera.

Dodam, że walczyliśmy z tymi firmami, ze zgłoszeniem sprawy do UOKiK włącznie.

PostNapisane: N, 28 lis 2010, 17:41 
Moderator

czyli w tych calych pokopanych Hundaywch i Kiach to niewazne czy masz wlacznik w pozycji zero czy na mijania to i tak sie swieca :( .Pewnie jedynie tylko co to da sie przemienic na pozycje.

Włączone światła w dzień to są tak mi potrzebne jak potrzebny jest słoniowi saksofon

PostNapisane: N, 28 lis 2010, 18:38 
Zaangażowany

A ja w tamtym tygodniu odebrałem swojego Seata. W nim wszystko jest normalne. Wyłącznik na zero, to zero świecenia. Nawet brak dziennych mimo, że model jest już z 2011 :)
Za parę dni zakładam dzienne do używania na czarną godzinę. Jak założę, to wrzucę zdjęcia do naszej galerii.

PostNapisane: N, 28 lis 2010, 21:34 
Moderator

a jeszcze jedna rzecz odnosnie tego Hyundaia.I pewnie w tych calych modelach jak od razu odpalaja sie mijania pewnie tez wszystko inne odpala sie- mam na mysli podswietlenie deski rozdzielczej tylnej tablicy rejestracyjnej tylne pozycyjne itp.
No to spoko jak Seacik rok 2011 i niczym nie swieci jak galka na zero.Pewnie bedziesz zakladal te dzienne a serwisie zeby nie stracic gwarancji jak to nowka samochodzik

Włączone światła w dzień to są tak mi potrzebne jak potrzebny jest słoniowi saksofon

PostNapisane: N, 28 lis 2010, 22:27 
Zaangażowany

Jacek napisał(a):
czyli w tych calych pokopanych Hundaywch i Kiach to niewazne czy masz wlacznik w pozycji zero czy na mijania to i tak sie swieca :(

To zdanie świadczy o głupocie tego rozwiązania. Po co mi włącznik, pokrętło, jak nie mogę tego używać i sam wybierać czego chcę :lol:

PostNapisane: N, 28 lis 2010, 23:53 
Zaangażowany

Jacek napisał(a):
No to spoko jak Seacik rok 2011 i niczym nie swieci jak galka na zero.Pewnie bedziesz zakladal te dzienne a serwisie zeby nie stracic gwarancji jak to nowka samochodzik

Zgadza się. Ale swoje w serwisie musiałem powalczyć, coby się zgodzili założyć :-) A i koledzy z tego forum pomagali. Opisane to jest w osobnym wątku.
Ale w końcu rozsądek i "front do klienta" zwyciężył :-)

PostNapisane: Pn, 29 lis 2010, 00:30 
Zaangażowany

Wojto napisał(a):
Jacek napisał(a):

Zgadza się. Ale swoje w serwisie musiałem powalczyć, coby się zgodzili założyć :-) A i koledzy z tego forum pomagali. Opisane to jest w osobnym wątku.
Ale w końcu rozsądek i "front do klienta" zwyciężył :-)

Każda szanująca się firma walczy o klienta. A to że czasem pracownicy są niekompetentni i mają w dupie to inna sprawa. Wystarczy uderzyć wyżej i powinno być dobrze. A jak nie będzie dobrze? To można zrobić zawsze antyreklamę w internecie - i z tym każda firma powinna się liczyć.

PostNapisane: Pn, 29 lis 2010, 19:03 
Zaangażowany

TermiFNFAL napisał(a):
Każda szanująca się firma walczy o klienta. A to że czasem pracownicy są niekompetentni i mają w dupie to inna sprawa. Wystarczy uderzyć wyżej i powinno być dobrze. A jak nie będzie dobrze? To można zrobić zawsze antyreklamę w internecie - i z tym każda firma powinna się liczyć.

Tutaj akurat sytuacja była odwrotna: to góra mnie zlewała, a pracownicy w serwisie byli za mną.
Swoje chłopaki :)

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]