DADRL POLAND

Association of Drivers Against Daytime Running Lights
Kampania społeczna "Wyłącz światła - włącz myślenie"

Teraz jest Pn, 18 gru 2017, 12:37

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 190 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Żółte Żarówki H4
PostNapisane: Pn, 12 paź 2015, 12:08 
Zaangażowany

Podejrzewam, że to raczej wina reflektorów. Nawet jak są w idealnym stanie to mogą mieć mniejszą efektywność. Często to widać na starych lampach z nabitą homologacją na H4. Podany jest indeks dla świateł drogowych, wynoszący w małych autach przeważnie 12,5. Jak porównasz z lampą która ma wyższy indeks (większość większych aut ma 17,5), to światła mijania też są o niebo mocniejsze.

Ja miałem odwrotne wrażenie po zmianie z Osrama na Bosmę, ale H7 i w tych samych reflektorach. Bardziej żółto, ale jednak słabiej.

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: Cz, 22 paź 2015, 21:16 
Zaangażowany

http://www.stopbluelight.jzo.com.pl/#block-3 Można wnioskować, że przeciwieństwo czyli żółte światło nie będzie tak mocno szkodliwe jak to zbliżone do niebieskiego ;)

PostNapisane: So, 24 paź 2015, 20:36 
Moderator

Żółte światło nigdy nie męczyło oczu, bo jego barwa opiewała na tym, że eliminowano jaskrawe, jasne promienie, dzięki czemu polepszał się kontrast na drodze...

Poniżej nocny obrazek uliczny z Paryża lat 80-tych - słaba rozdzielczość, ale widać gołym okiem, że nie ma tam nic jaskrawego.

Załączniki:
i855927.jpg
i855927.jpg [ 40.71 KiB | Przeglądane 897 razy ]
i856408.jpg
i856408.jpg [ 42.56 KiB | Przeglądane 897 razy ]

Im bardziej poznaję ludzi tym bardziej kocham zwierzęta G.B.Shaw

PostNapisane: Pn, 26 paź 2015, 16:29 
Zaangażowany

Jakie żółte fotki - mniam mniam :mrgreen:
ps. W Galileo w tv była wzmianka dlaczego Berlin z lotu ptaka jest podzielony na 2 części żółtawą i białą. Biała(zachodnia) ma ledowe latarnie, a wschodnia(żólciejsza) zwykłe, podobno w ciągu najbliższych lat mają wymienić wszystkie na białe ledowe :cry:

PostNapisane: Pn, 26 paź 2015, 22:38 
Moderator

Quentil napisał(a):
Jakie żółte fotki - mniam mniam :mrgreen:
ps. W Galileo w tv była wzmianka dlaczego Berlin z lotu ptaka jest podzielony na 2 części żółtawą i białą. Biała(zachodnia) ma ledowe latarnie, a wschodnia(żólciejsza) zwykłe, podobno w ciągu najbliższych lat mają wymienić wszystkie na białe ledowe :cry:
Najlepiej niech wymienią wszystkie na barwę zimno-niebieską to w ogóle wtedy będzie wszystko super widać, szczególnie kierowcy będą wdzięczni za oślepiacze (pamiętacie te nieszczęsne, jaskrawe telebimy przy drogach?)...ale oni tam nie kumają - ksenon i led to dla nich sznyt mody.

Im bardziej poznaję ludzi tym bardziej kocham zwierzęta G.B.Shaw

PostNapisane: Śr, 28 paź 2015, 00:11 
Zaangażowany

Jak u mnie powymieniali na wszystkich głównych ulicach latarnie na LEDy to nie można było się napatrzeć - obiektywnie może "gorsze" światło ale jasność niemal stadionowa i reprodukcja barw znacznie wierniejsza. Niebo a ziemia, zwłaszcza w porównaniu z półmrokiem z LPSów na brytyjskich suburbiach (tam to już w ogóle jakby przez żółte gogle narciarskie patrzeć). Teraz efekt "wow" mi minął, trochę z przyzwyczajenia a trochę na pewno też że diody też się wypalają. Po kilku latach faktycznie może być gorzej niż było z sodami, o ile będą umierać powoli a nie gwałtownie, zależy jak tam Philips je ustawił ;)

PostNapisane: Śr, 28 paź 2015, 22:15 
Administrator

Odbiegając nieco od tematu - u mnie koło domu nastawiali latarni, które w nocy świecą prosto w okna, tak że nie da się spać bez zasuniętych żaluzji (książkę można czytać). Wysłałem kiedyś maila, po co to, to odpowiedzieli, że to dla bezpieczeństwa i że w ogóle o co chodzi, bo powinienem być zadowolony, że ktoś dba o moje bezpieczeństwo. :shock:

Skoda jest jak diskopolo - tak samo prostacka i równie popularna.

PostNapisane: Śr, 28 paź 2015, 23:26 
Moderator

O właśnie.Mam dokładnie to samo. Z tymi latarniami ulicznymi to jest masakra. W nocy to po prostu koszmar :shock: :@ Nie tak dawno kupowałem specjalnie grube ciemne zasłony. No nawet i coś dało ;)

Włączone światła w dzień to są tak mi potrzebne jak potrzebny jest słoniowi saksofon

PostNapisane: Cz, 29 paź 2015, 13:22 
Zaangażowany

Już chyba o tym kiedyś pisałem - w moim mieście prawie wszędzie są takie, tam gdzie zakładali nowe jakieś 10+ lat temu. HPS po 400W w "ozdobnej" obudowie, świecącej kątem 180 stopni. Też świeci po budynkach jak głupie. Jakby świeciły w dół, to by wystarczyło 250W.
Dzięki temu miasto zdobyło swego czasu nagrodę żarówki, za najlepiej oświetlone miasto. Następnie elektrownia wyłączała prąd w nocy i całe miasto było ciemne, bo nie było ich stać na rachunki za prąd :lol:

Jak będę w mieście to cyknę zdjęcie jednej takiej lampy, na której właściciel bliskiego do niej balkonu, przykleił folię aluminiową na klosz, żeby mu nie świeciło.

Też pisałem - w Czechach stosowanie takich lamp, które zaśmiecają światłem, podlega karze grzywny.

dadrl, ja bym im odpisał, że zanieczyszczają światłem Twoje najbliższe środowisko i zaburzają naturalny porządek dnia i nocy, zmuszając Cię do dodatkowych wydatków na zasłony.

Zanieczyszczenie świetlne

PostNapisane: Cz, 29 paź 2015, 17:58 
Zaangażowany

dadrl napisał(a):
Odbiegając nieco od tematu - u mnie koło domu nastawiali latarni, które w nocy świecą prosto w okna, tak że nie da się spać bez zasuniętych żaluzji (książkę można czytać). Wysłałem kiedyś maila, po co to, to odpowiedzieli, że to dla bezpieczeństwa i że w ogóle o co chodzi, bo powinienem być zadowolony, że ktoś dba o moje bezpieczeństwo. :shock:

Może nie w temacie, ale tak mi się skojarzyło.

http://www.faktykaliskie.pl/na-moim-bal ... iada-straz

Jak zakładali ten monitoring, to oczywiście mówiono, że to dla bezpieczeństwa, jakby ktoś cię napadł z nożem itp.
Powiedzmy, że korespondencja SM - monitoring nie jest mi obca i mogę wymienić najpoważniejsze przestępstwa w ciągu kilku tygodni, które nie uszły uwadze władzy.
Starszy pan na przystanku autobusowym wychylił seteczkę i wypalił papieroska. Pani zerwała plakat wyborczy. Grupa młodzieży siedziała na ławce, jeden chował piwo pod kurtką. Dwóch mężczyzn szło chodnikiem, jeden trzymał piwo w pozycji pionowej, nie wiadomo czy otwarte. Jednym słowem żenada, w centrum nie można się już podrapać po tyłku, kilka samochodów zaparkowanych niezgodnie z przepisami.
Jak władza mówi wam, że coś jest dla waszego dobra, to pozostaje tylko z tym walczyć albo uciekać.

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 190 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]