DADRL POLAND

Association of Drivers Against Daytime Running Lights
Kampania społeczna "Wyłącz światła - włącz myślenie"

Teraz jest Pn, 28 maja 2018, 03:21

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: (żółte) Okulary do jazdy nocnej i trudnych warunków drog
PostNapisane: N, 1 lut 2015, 21:46 
Moderator

weuek napisał(a):
No to muszę w końcu zakupić, bo nosiłem się z zamiarem od dawna (nawet u optyka pytałem, ale najtańsza opcja to było 250 zł). Tylko nie takie kosmos-hiper-emce-eco-opływowe, bo to do żadnego schowka na okulary nie wejdzie (no i czułbym, się w tym jak idiota).
Też wydawało mi się, że będzie kosmos, ale jednak nie są to typowe ochronne, tylko mają wzór sportowy jakby narciarskie (ale nie mylić z gogalmi), czy kolarskie i choć wygląd to kwestia gustu (tez nie mój styl), to w porządnym aucie do schowka powinny raczej wejść - wcale nie są takie wielkie jak się wydaje, kompaktowych rozmiarów, szczególnie po złożeniu zauszników. W dzisiejszej modzie jest wiele znacznie większych stricte przeciwsłonecznych! One dobrze układają się (chronią) wokół twarzy, ale na czoło Ci nie wchodzą.

P.S.
Żółtych okularów na alledrogo jest na chwilę obecną od cholery w rożnych wzorach i cenach!
--> "okulary do jazdy noc"

Im bardziej poznaję ludzi tym bardziej kocham zwierzęta G.B.Shaw

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

Tytuł: Re: (żółte) Okulary do jazdy nocnej i trudnych warunków drog
PostNapisane: Pn, 2 lut 2015, 15:48 
Zaangażowany

A ja potwierdzam to co NorA napisał i szczerze polecam. Jazda jest o wiele przyjemniejsza w dzień i w nocy. ¦wiatła oraz Słońce tak nie razi, a ewentualne odbicia są wręcz nieodczuwalne. Chyba najłatwiej zobaczyć "moc" takich okularów na drodze pokrytej śniegiem i oświetlonej mocnym Słońcem.
PS. Podobne "szybki" co wstawił KJR często widać w kokpitach samolotów właśnie w interesującym nas kolorze. ;)

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]