DADRL POLAND

Association of Drivers Against Daytime Running Lights
Kampania społeczna "Wyłącz światła - włącz myślenie"

Teraz jest N, 21 sty 2018, 06:18

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 90 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Zakaz deaktywacji AW¦M w serwisach Forda
PostNapisane: Śr, 5 wrz 2012, 09:47 
Zaangażowany

Przyjaciółka weszła niedawno w posiadanie Forda Focusa 2008 w którym jest Automatyczny Włącznik ¦wiateł Mijania. Po skontaktowaniu się z serwisem Forda w sprawie dezaktywacji tego mechanizmu usłyszała, że serwisy Forda mają ZAKAZ wyłączania tej funkcji i jest to polecenie importera. Na pytanie, czy importer zdaje sobie sprawę z tego, że jest to sprzeczne z przepisami unijnymi, panienka odpowiedziała, że ona tylko "wykonuje rozkazy" i mam się kontaktować bezpośrednio z importerem. Póki co nie udało mi się do nich dodzwonić. Będę próbował dzisiaj. Jak się nie uda, pójdzie do nich pismo.

Czy Koledzy mają jakieś doświadczenia w temacie?

W wątku kolegi Raz znalazłem opis dezaktywacji tych świateł przy pomocy bezpieczników. Dzisiaj jeszcze sprawdzę, czy w tym modelu to się powiedzie. Mimo to, jednak, będę drążył sprawę z Fordem i zapytam ich, czy zwrócą mi koszty mandatów otrzymanych w Grecji, do której wybieram się na urlop.

EDIT:
Po rozmowie telefonicznej sprawa wygląda następująco:
Ford Polska twierdzi, że AW¦M jest montowany fabrycznie w modelach trafiających na rynek polski, gdyż wymagają tego przepisy. Na moją odpowiedź, że przepisy unijne stanowią co innego, usłyszałem, że prawnicy Forda na pewno sprawę dobrze zbadali i wszystko jest zgodne z przepisami.
Pytanie do Kolegów: na jaką instytucje się powołać i do jakiej ewentualnie napisać w kwestii przestrzegania dyrektywy europejskiej mówiącej o konieczności możliwości wyłączenia AW¦M bez użycia narzędzi.

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

Tytuł: Re: Zakaz deaktywacji AW¦M w serwisach Forda
PostNapisane: Śr, 5 wrz 2012, 11:20 
Zaangażowany

Wojto napisał(a):
Po rozmowie telefonicznej sprawa wygląda następująco:
Ford Polska twierdzi, że AW¦M jest montowany fabrycznie w modelach trafiających na rynek polski, gdyż wymagają tego przepisy.

Albo ich prawnicy nie znają przepisów albo (co bardziej prawdopodobne) udają głupa. Z toyotą udało się załatwić i mi bez problemu wyłączyli (za darmo). Gdybyśmy byli stowarzyszeniem moglibyśmy wytoczyć proces przeciw FORD Polska. Jestem gotów finansowo przyłączyć się do takiego procesu. Później nagłośnić wygrany proces w miediach.
Tak mi się rozmarzyło...

PostNapisane: Śr, 5 wrz 2012, 11:23 
Moderator

Pozostaje chyba tylko europarlament. Przecież to oni ustanowili takie prawo. Może jakiś znajomy europoseł?

PostNapisane: Śr, 5 wrz 2012, 11:35 
Zaangażowany

Może do UOKiK się poskarżyć ?

PostNapisane: Cz, 6 wrz 2012, 00:22 
Zaangażowany

Jeśli AW¦M jest zaprogramowany w BSI to wystarczy znaleźć człowieka z odpowiednim interfejsem, który podłączy się z laptopem i wyłączy tą funkcję.
Tak samo w kwietniu zrobił mój ojciec gdy montowałem mu światła dzienne w jego Peugeocie 407, tyle że interfejs posiadał jego kolega z pracy.

PostNapisane: Cz, 6 wrz 2012, 10:51 
Moderator

A może niech ci gość da to na piśmie? Będzie wiadomo, kogo zaprowadzić przed sąd.

PostNapisane: Wt, 11 wrz 2012, 20:04 
Zaangażowany

Użerać się ze skostniała machiną - średnio mi się chce. Zwłaszcza, że efekt będzie pewno taki sam jak wtedy, gdy walczyłem z Iberią o zamontowanie dziennych w moim Seacie.

Poradziłem sobie sam. Dla zainteresowanych na przyszłość:

DEZAKTYWACJA AW¦M - FORD FOCUS 2008:

Aby wyłączyć automat należy wyjąć bezpieczniki:
F110 - 10A
F135 - 20A
F113 - 10A

Niestety zegary będą dalej się świecić ale przynajmniej reszta będzie działać normalnie.

PostNapisane: Pt, 21 gru 2012, 00:12 
Zaangażowany

Właśnie stałem się podświetleńcem dzięki Fordowi.
Sytuacja ta naszczeście będzie trwała tylko około półtora tygodnia a wszystko dzieki samochodowi zastepczemu który trafił w moje ręce.
Sam na codzień jezdzę innej marki samochodem, otrzymałem nowego Ford Fiestę i mimo że pokrętło świateł ustawione jest w pozycji "0" po przekręceniu kluczyka światła mijania odpalają się automatycznie.
Biedne autko.
To tylko potwierdza że w salonach Forda to standard, zresztą sądzę że nie tylko w salonach tej marki obowiązuje "uszcześliwianie" kierowców na siłę światłami mijania.

PostNapisane: Pt, 21 gru 2012, 09:04 
Zaangażowany

Po włączeniu pozycyjnych mijania powinny zgasnąć. W Fordach chyba na dodatek światła włączają się już po włączeniu zapłonu, przed odpaleniem silnika, co jest straszną głupotą...

PostNapisane: Śr, 26 gru 2012, 13:00 
Zaangażowany

Głupota to mało powiedziane, jest dokładnie tak jak piszesz Krzysiek, w tym modelu który dostałem światła mijania odpalają się automatycznie po...włączeniu zapłonu. Masakra jakaś.
W czasie jazdy można jedynie ustawic pokrętło na światła pozycyjne, tylko tak można ograniczyc ciągłe świecenie.

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 90 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]