DADRL POLAND

Association of Drivers Against Daytime Running Lights
Kampania społeczna "Wyłącz światła - włącz myślenie"

Teraz jest Pn, 18 gru 2017, 12:44

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 175 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Volvo
PostNapisane: Cz, 7 maja 2015, 13:05 
Zaangażowany

Coś miał na tyłach robione. Mimo wszystko przecudne żelaziwo - wy tam do Szwecji macie blisko, Dania też nie najdalej... ależ bym importował.

(w sumie ja mam blisko do byłej Czechoslowacji, a Tuzex sprowadzał saaby)

PS Co ten Szczecin tak zdetroiciał? Ludzi na ulicach w środku miasta niet, w centrum handlowym w godzinach szczytu dwie osoby na korytarzu, żadnej knajpy, księgarni, same spożywczaki typu Żabka i podobne, od czasu do czasu jakiś lump przejdzie...

[przybyłem, zobaczyłem, wybyłem]

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: So, 9 maja 2015, 21:33 
Zaangażowany

Byłeś tu i nie dałeś znać?
Piwa nie piję,a dla Ciebie zrobiłbym wyjątek i chętnie opowiedział dokładniej co poniższe.
Bo długo by tu mówić czemu idziemy w kierunku Detroit.
Krótko mówiąc to dzięki marketom i centrom handlowym,zwłaszcza tym w centrum.Wessały one miejskie życie i ludzi spędzających czas poza domem.
Popatrz sobie jak to było dwie dekady temu (pierwszy film z brzegu,na tym kanale jest ich więcej)
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... orOai-2tBg

A tu masz fajne szczecińskie auta
http://www.youtube.com/watch?v=1B_66UO8EUY

Ja jeszcze pamiętam jak się różne rzeczy przede wszystkim w normalnych sklepach przy ulicy kupowało.
Były nawet sieciówki marek odzieżowych.
Teraz nie ma tej "kultury" i miasto upadło.
Można wyróżnić trzy klasy szczecinian:
a)klasę pracującą,która mieszka w nowych osiedlach na obrzeżach albo w blokowiskach
b)biedotę/emerytów ze śródmiejskich kamienic,oficyn i (nie)wielkich bloczysk w ścisłym centrum
c)studenci,skyscraperzyści,hipsterzy itd

Grupa a) ciągle nie ma czasu,więc wszędzie jedzie autem,po dzieci,do pracy,na zakupy.Do marketu bo za jednym,darmowym,szerokim parkowaniem wszystko załatwią.Przez centrum chcą prześmignąć jak najszybciej,bo tu nic ciekawego nie ma (tylko ludzie grup b i c).Im jako kultura wystarczy oferta "rozrywkowa" np. telewizji TVN jak,za przeproszeniem,po ciężkim dniu pracy jebną na kanapie.

Grupa b) również zadowala się kulturą j.w. ale ich nie stać na samochody.Nie muszą mieć,bo do żabki zawsze jest blisko.Przez to widać ich chodzących po mieście.

Grupa c) częściowo tworzy jako takie życie miejskie,ale jest to wciąż za mała siła.

Grupa a bardzo alergicznie reaguje na ruchy w tej kwestii
-uspokajamy ruch na ulicy?będą korki na sąsiednich!to zamach na wolność i naszą gospodarkę!
znany jest przykład jednego z nielicznych kupców z lokali przyulicznych który protestował w gazetach,że wprowadzenie ruchu jednokierunkowego przy jego sklepie zmniejszy o 50% ruch samochodów,a co za tym idzie o tyle samo spadnie mu liczba klientów i będzie musiał zwinąć interes.Jakoś nie zwinął a minął prawie rok.

właśnie - miasto powinno - to nasza bolączka.Ludzie wciąż nie rozumieją,że miasto to oni sami...i że to nie miasto stawia budynki.

-pasy rowerowe?niech połatają dziury (i umożliwią szybszą jazdę)!rowerami się jeździ w lesie w niedzielę a nie po mieście!

Dziury,właśnie.Kogo z grupy a nie spytasz,uważa że jeżeli wszystkie ulice będą wyremontowane,równe,proste i szerokie,dopiero można zająć się jakąkolwiek inną infrastrukturą czy czymkolwiek "zbytecznym" (co nie służy do jazdy do marketu i oglądania TVN)

Grupa b wyraźnie tęskni za dawną potęgą miasta.
W tramwajach (nie wszystko da się kupić w żabce,po dekoder n-ki trzeba do centrum handlowego się pofatygować) słychać głosy niezadowolenia np. z budowy nowych biurowców,rzekomo przez miasto.
Bo miasto powinno odbudować przemysł,jak nie ma przemysłu,to po co biura?
I potem stojom puste te budynki!

Większości grupy c jest w sumie obojętnie.Tutaj jest jak jest,i niech będzie bo i tak wyjadą - do Wrocławia,Poznania,Warszawy czy Wielkiej Brytanii.Na knajpy -> napędzanie życia miejskiego za mało ich stać by nadrobić resztę mieszkańców.
Korzystają za to z roweru miejskiego,bo jest prawie darmowy, "uprzykrzając" kierowcom z grupy a szybką jazdę.

Urzędnicy należą niemal wyłącznie do grupy a więc skyscraperzyści mają ciężką drogę żeby oddetroicać miasto,szczególnie jeżeli problem nie jest rozumiany.
Oni tego nie widzą zza szyb samochodów.
Co rusz trzeba torpedować głupie pomysły typu parkingowiec w jednym z serc miasta (nie mamy jednego konkretnego),zasłaniający widok na ważne zabytki.

Zarzucisz mi pewnie że new urbanism forsuję ale skoro tu byłeś to sam widziałeś jak jest kiedy po mieście za łatwo się jeździ.Nie ma tyle miejsca żeby nie zabierając nic samochodziarzom uzyskać przestrzeń dla pieszych/cyklistów.
Pieszy (ale o zamożności grupy a) jest bardzo istotny bo wchodzi do sklepów i napędza biznes.Z samochodu do sklepu tak łatwo nie wejdziesz,musisz zaparkować,zamknąć.A jak jest biznes,to jest życie.

Może trochę chaotycznie ale musiałbym tu pracę magisterską napisać,żeby wyczerpać temat."Ask me anything"

PostNapisane: N, 10 maja 2015, 09:59 
Zaangażowany

Tylko na chwilę i w pośpiechu byłem.

Moja znajoma (grupa A, Młoda Wykształcona), jak niosła paczkę kawy do domu, to zawijała w papiery dokładnie. "Bo to razi w oczy" - powiedziała.

(bardzo bogaci ludzie, mieszkają w małym domku w stylu "Giereque de primeur", jeżdżą 20-letnią toyotą, która trzyma się na tasmie i korozji. "Nie, żebyśmy jakoś lubili to auto, po prostu lepiej, żeby nie porysowali" - pokazała w stronę nowszego nissana, który miał przejechane jakimś kluczem czy czymś wzdłuż drzwi. "I tak progi spawane ze dwa razy były, pod szybą jedna rdza, tłumik na drucie wisi. Nikt nawet nie spróbuje ukraść, a sąsiedzi stracili już dwa samochody i rower" - dodał jej mąż.)

Budynki państwowe oczywiście przepiękne.

Moje podejrzenia:
1) stocznię zlikwidowała UE i masa ludzi została bez pracy (Niemcy, Szwedzi i Duńczycy potrafili dać tow. Ashton do zrozumienia, żeby się raczyła odpierwiastkować od ich stoczni);
2) władza ludowa zaraz spróbuje dokonać cesji Szczecina na rzecz Republiki Federalnej Wrogów Numer Dwa
3) mieszkańcy wzięli i wyjechali na eksport, a zostali sami "rysowacze lakieru" i "panie, ja popilnuję samochodu, tyko daj pan piontaka".

Aha, niemieccy turyści byli. W dużych ilościach, nawet moje krakowskie znieczulenie turystyczne nie zdołało wyprzeć ze świadomości tego chamstwa...

(niezależnie od wieku, drze się toto jak na parteitagu w latach 30. Pół ulicy musi słyszeć, o czym ybermensze sobie szprechają. A mówią, że to my nie umiemy się zachować...)

PostNapisane: N, 10 maja 2015, 23:50 
Zaangażowany

Cytuj:
Tylko na chwilę i w pośpiechu byłem.

To następnym razem,wiesz ;)

Cytuj:
Budynki państwowe oczywiście przepiękne.

Pewnie mówisz o tym.Z tego jesteśmy w kraju znani:
Obrazek

Ale to nie ich budynek i nie zajmują tam nawet połowy.
Ich jest to,kopia oddziału ZUS z innego miasta,położona na lekkim odludziu:
http://bi.gazeta.pl/im/5/10486/z1048667 ... brzezu.jpg
Budynek znajduje się przy ulicy Andre Citroena (się chłopina musiał jakoś zasłużyć miastu!).Co ciekawe,jest tam też salon tej marki.
Z reszty urzędów to budynki własnościowe,fakt,zawsze pojawia się ta myśl "urzędasy se luksusy sprawiają" ale cieszy oko wszystkich:
Obrazek

Cytuj:
Moje podejrzenia:
1) stocznię zlikwidowała UE i masa ludzi została bez pracy (Niemcy, Szwedzi i Duńczycy potrafili dać tow. Ashton do zrozumienia, żeby się raczyła odpierwiastkować od ich stoczni);
2) władza ludowa zaraz spróbuje dokonać cesji Szczecina na rzecz Republiki Federalnej Wrogów Numer Dwa
3) mieszkańcy wzięli i wyjechali na eksport, a zostali sami "rysowacze lakieru" i "panie, ja popilnuję samochodu, tyko daj pan piontaka".

1.Prawda
2.Nie jest wykluczone że w niedalekiej przyszłości granice II RP w przybliżeniu się odtworzą.Może nas sprzedadzą,a może Niemcy sami przyjdą po to co ich było a z polskiej strony nikt tu wojska nie wystawi.I tak bym wolał,w przyjaznej atmosferze zmienić właściciela zamiast się tłuc i robić ofiary i straty.Nie sądzę żeby zniewolili ludność bardziej niż robi to teraz III RP,zresztą część ludzi ucieknie przed okupantem więc ewentualni nowi mieszkańcy będą mieli gdzie mieszkać ;)
A wielu polskich szczecinian zostanie i zaakceptuje fakty.Mamy już rondo im.Hermana Hakena,skwer Ackermanna,stowarzyszenia takie jak Sedina.
Do 197x bodajże nie wiedziano czy Szczecin jednak nie wróci do Niemiec.
Nie inwestowano więc tutaj zbytnio.Władza centralna traktowała nas jako rezerwuar materiałów budowlanych (rozbierano nawet zupełnie ocalałe po wojnie budynki,żeby było z czego stawiać warszawską starówkę czy MDM).Wartościowsze rzeczy (jak maszyny z zakładów) pozabierało ruskie wojsko.Szczecinianie napływowi nie budowali tożsamości,nie wiedząc czy nie zmienią po raz kolejny w życiu miejsca pobytu i to ma skutki po dziś dzień w tym niezadowoleniu społecznym, "wiosce z tramwajami".Podobno w innych miastach więcej optymizmu i lokalnego patriotyzmu,czego przykładem jest Wrocław.Kilkanaście,dwadzieścia lat temu startowali z tej samej pozycji co my,a nawet mieli gorzej bo to u nas jeszcze morski biznes się kręcił (PŻM,Euroafrica) czy też bazarowy przygraniczny.A teraz?Oni są pierwszoligowym ośrodkiem w dziedzinie nauk,technologii,postępu i nowoczesności ogólnie mówiąc.A u nas Detroit.
Tymczasem Warszawa nawet nie wie gdzie jesteśmy:
Obrazek

Więc ja bym się na zmianę gospodarza nie obraził.

3.Noo,też prawda.Berlin,Hamburg,Skandynawia czy UK,nie ma kogoś takiego,kto by sam nie pracował albo kogoś takiego nie znał.Blisko,to aż się prosi.I dzięki tamtym pieniądzom przysyłanym tutaj Szczecin jeszcze jakoś funkcjonuje.

Cytuj:
Aha, niemieccy turyści byli. W dużych ilościach, nawet moje krakowskie znieczulenie turystyczne nie zdołało wyprzeć ze świadomości tego chamstwa...

Zawsze ich pełno.Rekonesans robią :lol:
Mieszkam w domkach wybudowanych za III Rzeszy i przez III Rzeszę.Zaraz po 1989 na moją ulicę przyjechał autobus z dawnymi mieszkańcami.Wszyscy dookoła się pochowali i zza firanek czekali aż wróg odejdzie,a tylko moi dziadkowie postanowili ich ugościć.Nie wyciągali karabinów tylko kulturalnie porozmawiali,podzielili się informacjami kim byli i co tu robili i tyle.

PostNapisane: Wt, 12 maja 2015, 13:19 
Zaangażowany

Było wezwanie do sądu? :P ;)

PostNapisane: Wt, 12 maja 2015, 21:55 
Zaangażowany

Jeszcze nie :D

PostNapisane: Śr, 13 maja 2015, 11:47 
Zaangażowany

Jeszcze.

Wczoraj tylko pobieżnie i na szybko przeczytałem, a teraz dokładnie i się mogę odnieść:

"Więc ja bym się na zmianę gospodarza nie obraził."
(...)
"Nie jest wykluczone że w niedalekiej przyszłości granice II RP w przybliżeniu się odtworzą.Może nas sprzedadzą,a może Niemcy sami przyjdą po to co ich było a z polskiej strony nikt tu wojska nie wystawi.I tak bym wolał,w przyjaznej atmosferze zmienić właściciela zamiast się tłuc i robić ofiary i straty.Nie sądzę żeby zniewolili ludność bardziej niż robi to teraz III RP,zresztą część ludzi ucieknie przed okupantem więc ewentualni nowi mieszkańcy będą mieli gdzie mieszkać"

Załącznik:
AK1.JPG
AK1.JPG [ 53.34 KiB | Przeglądane 900 razy ]

Obrazek

PostNapisane: N, 20 wrz 2015, 20:46 
Zaangażowany

Tym razem coś nowszego - volvo S80 wersja po 2007. Zapomnieli czegoś włączyć.
Załącznik:
S80.JPG
S80.JPG [ 48.88 KiB | Przeglądane 661 razy ]

Moim zdaniem jest to bardzo eleganckie żelazo, jeśli porównać z tłustymi niemieckimi odpowiednikami, które, napuchnięte i przyozdobione w "lisie rzęsy", wrzeszczą na całe gar... na całe turbo: "ZEŻRĘ CIĘ I WYSRAM W TRZY SEKUNDY, GNOJU!!! SPIER*** MI Z DROGI, K***A!!!".
A tutaj? Skromna, niepozorna maszynka. Kiedy jest srebrna, przypomina skodę.

Wolnossące V8 4.4 albo rzędowa szóstka 3.2, opcjonalny AWD Haldex, no i sześciobiegowy automat Aisin-Warner. Ja wiem, ze płyta podłogowa z Forda, że elektronika, że komplikacja, że AW¦M wredny do dezaktywacji, że odpalany z karty i guziczka jak jakieś Renault, że system BLIS miga lampką, kiedy nie powinienem wyprzedzać... to wszystko nieważne. Ważne, że nie ma systemu inwigilacji, dopóki nie podłączysz sobie smartfona, a i to jest zależne od telefonu, a nie auta. Ależ bym nim nie wyprzedzał. I parkował między 240 i 940.

...pomarzyć se można. Takich wersji nie sprzedawano tutaj (my, eurasy, musimy się zadowolić słabymi silnikami), a kiedy Volvo zostało wykupione przez Kitajców, nowy prezes zarządu kazał wywalić z oferty wszystkie silniki z liczbą cylindrów większą od 4, nawet w Stanach.

Sic transit gloria mundi.

PostNapisane: N, 20 wrz 2015, 23:08 
Moderator

Kiedy interesowałem się jeszcze ogólną motoryzacją europejską (jakoś do połowy pierwszej dekady nowego milenium), to pamiętam dobrze, że praktycznie wszystkie Volvo i Saaby w zdjęciach prasowych były bez świateł, bo choć miały oryginalne blachy z rodzimego kraju, to nie świeciły gdzie indziej, bo to było w pozostałej Europie po prostu logicznie nienormalne (poza Skandynawią, Polską i Węgrami ofkoz)... Jedyne auta, które przedstawiane były na zdjęciach oficjalnych prasowych podświetlone to amerykańskie (najczęściej na pozycjach lub DRL - wtedy nie miałem o ich istnieniu pojęcia), włoskie i francuskie (te równie często na pełnym zestawie oświeconej ciemnoty, czyli 'jedyne słuszne' + PMG).

Im bardziej poznaję ludzi tym bardziej kocham zwierzęta G.B.Shaw

PostNapisane: So, 26 wrz 2015, 17:32 
Moderator

A to ci niespodzianka - fotka kanadyjskiego Volvo! Czy ja dobrze (nie) widzę? :D

Załączniki:
i846491.jpg
i846491.jpg [ 25.01 KiB | Przeglądane 627 razy ]

Im bardziej poznaję ludzi tym bardziej kocham zwierzęta G.B.Shaw

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 175 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]