DADRL POLAND

Association of Drivers Against Daytime Running Lights
Kampania społeczna "Wyłącz światła - włącz myślenie"

Teraz jest Pn, 18 gru 2017, 12:51

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Przepisy - ¦wiatła w Europie (stan na 2012 r)
PostNapisane: So, 25 maja 2013, 12:16 
Zaangażowany

Komentujcie ten artykuł. ja nie mam konta na wp (i nie zamierzam mieć, podobnie, jak na Facebooku).

Popatrzcie na Albanię i pseudorepubliczkę Kosowa. Brak danych? czyżby tamtejsi kierowcy przez notoryczne olewanie nakazu doprowadzili do "martwoty" tego przepisu?
Białoruś, Ukraina - brak danych, tak, jakby wstydzili się przyznać, że i tam nie świecimy...
pasowałoby dowiedzieć się nt. dziennych bez pozycyjnych w Finlandii oraz wysokości mandatu za halogeny bez św. Mijania - tam we mgle można tylko oba naraz podobno. Zajmę się tym jak będę miał więcej czas (mail do konsulatu/ambasady chyba wystarczy?).

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: So, 25 maja 2013, 14:08 
Zaangażowany

Ciekawa mapka, tylko mogli ją zrobic bardziej czytelną !
Kraje w których jeżdzi się przez cały rok na światłach np. na czerwono, w tych gdzie na światłach jeżdzi się tylko w okresie zimowym np. na zółto, kraje w których nie ma obowiązku podświetlania asfaltu w dzień na zielono.
A tak to wszystko zlewa się w jedną całośc w szczególności kraje gdzie jeżdzi się cały rok i te w których jeżdzi się tylko w okresie zimowym na światłach.

Autorzy mapki skupili się głównie na mandatach, (stąd tak mało czytelna ?) dając do zrozumienia lemingom żeby pamiętali o światłach w dzień a pomineli parę normalnych krajów tak jak napisał kolega wyżej tłumacząc to brakiem danych.

PostNapisane: N, 26 maja 2013, 00:46 
Zaangażowany

To specjalnie tak.Przeciętny czytelnik spojrzy tylko na mapkę i zobaczywszy,że wszędzie jakieś kreskowania i kwoty,tu zimą tu latem tu w ostatnią niedzielę marca,stwierdzi że skomplikowane te przepisy i jadąc w trasę dla świętego spokoju będzie zapalać zawsze i na pewno nic mu nie będzie grozić.

PostNapisane: N, 26 maja 2013, 21:15 
Zaangażowany

W legendzie tej mapy zamiast "autostrady" powinno być "poza obszarem zabudowanym".

Widzę, że na Łotwie i Litwie nadal najtaniej w Europie (odpowiednio 5 LVL i 50 LTL).

Co do Czech to już jakiś czas (chyba trzy lata) temu pisałem, że mandat za jazdę bez świateł w dzień jest wyższy niż w Polsce (1500 CZK).

Jeśli chodzi o Słowację to chyba podali błędną kwotę, bo też jakiś czas temu widziałem ich taryfikator i za jazdę bez świateł w dzień było 20 Euro, a te 60 Euro to chyba w nocy.

PostNapisane: N, 26 maja 2013, 21:56 
Zaangażowany

To żeby postraszyć.

PostNapisane: Pt, 31 maja 2013, 13:54 
Zaangażowany

Chyba już wiem dlaczego na Ukrainie częściowo wprowadzili nakaz podświetlania asfaltu w dzień. Po prostu brakuje im pieniędzy na drogi:
http://forsal.pl/artykuly/706774,najgor ... ontu.html#

PostNapisane: Cz, 20 cze 2013, 12:40 
Zaangażowany

http://www.motogazeta.mojeauto.pl/Aktua ... 26661.html

Jedziesz na wakacje za granicę? Pamiętaj o światłach i kamizelkach!
Tytuł mówi wszystko, przeciętny leming przed wyjazdem za granicę pewnie nawet nie otworzyłby tego artykułu, aby dowiedzieć się, że nakaz używania świateł w dzień obowiązuje tylko w kilku krajach Europy.
Tabela jest już trochę nieaktualna, bo brakuje Ukrainy :roll: , a przy Słowacji znów pojawia się kwota ?60, a na jedynej stronie, gdzie rozróżniano jazdę bez świateł w dzień i w nocy, czyli na stronie Auto ¦wiata, za jazdę bez świateł w dzień widnieje ?20 mandatu. Próbując znaleźć więcej informacji o Słowacji natknąłem się na ciekawy temat:
http://forumprawne.org/dyskusja-ogolna/ ... olona.html

Szczególnie zainteresowało mnie jedno zdanie: Za granicą jest [jeżdżących bez świateł] znacznie więcej: na Słowacji, na Węgrzech, w Rumunii i Bułgarii jest to nagminne (a w tych dwóch ostatnich krajach przecież od policji aż się roi na drogach!) 8-)

Syngalez napisał(a):
Popatrzcie na Albanię i pseudorepubliczkę Kosowa. Brak danych? czyżby tamtejsi kierowcy przez notoryczne olewanie nakazu doprowadzili do "martwoty" tego przepisu?

Właśnie, jak wygląda sprawa w Kosowie? Wszystkie przepisy ruchu drogowego są takie same jak w Albanii?

PostNapisane: Cz, 20 cze 2013, 13:02 
Zaangażowany

Prędzej serbskie, chociaż po tej bandyckiej napaści na Serbię kto wie...

A skoro już jesteśmy przy państwach nieuznawanych, to jak jest w Naddniestrzu? Tak samo jak w Mołdawii, czy inaczej?

PostNapisane: Cz, 20 cze 2013, 13:53 
Zaangażowany

Johnny napisał(a):
Właśnie, jak wygląda sprawa w Kosowie? Wszystkie przepisy ruchu drogowego są takie same jak w Albanii?

Obrazek

PostNapisane: Pt, 21 cze 2013, 12:24 
Moderator

Johnny napisał(a):

http://forumprawne.org/dyskusja-ogolna/ ... olona.html

Szczególnie zainteresowało mnie jedno zdanie: Za granicą jest [jeżdżących bez świateł] znacznie więcej: na Słowacji, na Węgrzech, w Rumunii i Bułgarii jest to nagminne (a w tych dwóch ostatnich krajach przecież od policji aż się roi na drogach!) 8-)

Ale zwróćcie uwagę że to było pisane w sierpniu 2011r, a naówczas w Bułgarii w lecie jeszcze byli wolni od POdświeconej zarazy.
Co do Rumunii nie raz słyszałem że oni i poza miastami mają świecenie gdzieś, ale do Słowacji trochę aż nie chce mi się wierzyć, no może chyba że chociaż na takich boczniejszych mniej uczęszczanych drogach gaszą ;)

Włączone światła w dzień to są tak mi potrzebne jak potrzebny jest słoniowi saksofon

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]