Association of Drivers Against Daytime Running Lights • Zobacz temat - Przepisy - ¦wiatła w Europie (stan na 2012 r)
DADRL POLAND

Association of Drivers Against Daytime Running Lights
Kampania społeczna "Wyłącz światła - włącz myślenie"

Teraz jest Wt, 14 sie 2018, 10:23

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Przepisy - ¦wiatła w Europie (stan na 2012 r)
PostNapisane: N, 19 maja 2013, 15:51 
Moderator

Jak napisaleś wczoraj że na Ukrainie jak trafi się 1 POdświecony na 100 aut to to jest coś pięknego.Na pewno lepiej aniżeli w najdalszych zachodnich zakątkach Niemiec na zwyklych drogach.
I pewnie jak jesteś na Ukrainie to zawsze zaopatrujesz się w paliwo.Słyszałem że i nawet jeszcze teraz aktualnie jest trochę taniej.

Włączone światła w dzień to są tak mi potrzebne jak potrzebny jest słoniowi saksofon

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: N, 19 maja 2013, 21:52 
Zaangażowany

Nie ma ZSRE = taniej. Ukraina jest trzecia w Europie po Białorusi i Rosji pod względem taniości paliw.
Stacje benzynowe mają nawet takie "pagórki", żeby najeżdżać na nie jednym kołem (zwiększając użyteczną pojemność baku) i lać ile wlezie, pamiętając o luźniejszym dokręceniu korka (by się nie zassał).
Tylko tyle, że przy granicy mają chrzczone (bardziej, niż nasze), więc moze się gorzej opłacać, a przy nowszych silnikach można nawet stracić (bo nie strawi). :mrgreen:
Ukraina to piękny pod naszym względem kraj.
Motocykliści w kaskach i bez, kamizelek odblaskowych nikt nie nosi, no i przede wszystkim żaden szanujący się Ukrainiec nie świeci, ba! nawet dresiarze często jeżdżą ze zgaszonymi mijania do samego zmierzchu, ale za to potem odbijają to p-mgł. Radiowozy - bez świateł, pociągi i tramwaje - bez świateł, motocykle - często bez świateł (w nowszych nie bardzo jest czym wyłączyć, ale i tu sobie radzą - przerabiają instalacje, by dodać przełączniki).
Wszystko jest tam jasne: ¦w. Mijania=pojazd holujący, konwój, cudzoziemiec, wariat lub radiowóz na sygnale.
Auta są takie, jak u nas w późnych 90-tych. Pełno sowieckich ład we wszystkich odmianach (innych demoludowych aut nie ma za bardzo - komunistyczne dacie, polskie fiaty, skodziny, yugo itp. nie wystepują za często). Reszta to nowe łady (brak ABS, TCS, EBA, ESP, Park Assist, Lane Assist, Hill Assist i innych niepotrzebnych europierdół - śmiejcie się, ale łady to samochody w czystej formie!) i różne inne - te, które i u nas jeżdżą.
Z cięższym sprzętem jest podobnie. Polskie i węgierskie komunistyczne ciężarówki i autobusy spotyka się rzadziutko, za to sowieckie i rosyjskie - w każdych ilościach.
Powtórzę to jeszce raz: nikt nie świeci w dzień przy dobrej pogodzie. Ukraina jest po prostu przepiękna.
Jak se zarobię na auto :mrgreen: , to pierwsza moja długa zagraniczna trasa obejmie Mołdawię, Ukrainę i Białoruś. Tanie paliwa, nieświecące auta i drogi podobne do naszych - nic, tylko jechać i podziwiać!

PostNapisane: Śr, 22 maja 2013, 00:35 
Zaangażowany

Jako kierowca nie miałem okazji jeździć po Europie, więc pozwolę sobie zadać to pytanie - jak to w rzeczywistości wygląda sprawa z milicją/policją na wschodzie? Wymuszanie łapówek, robienie problemów obcokrajowcom itp. to wymysł tych co nigdy tam nie byli czy jednak coś w tym jest?

PostNapisane: Śr, 22 maja 2013, 10:31 
Zaangażowany

Sam miałem o to zapytać, ale przedmówca był szybszy :D.

PostNapisane: Śr, 22 maja 2013, 14:15 
Zaangażowany

Ryba napisał(a):
Jako kierowca nie miałem okazji jeździć po Europie, więc pozwolę sobie zadać to pytanie - jak to w rzeczywistości wygląda sprawa z milicją/policją na wschodzie? Wymuszanie łapówek, robienie problemów obcokrajowcom itp. to wymysł tych co nigdy tam nie byli czy jednak coś w tym jest?

Mają tam swój cennik mandatów oficjalny z którego korzystają i mandaty liczą na pół albo jeszcze mniej.
Zależy od milicjanta i jak się z nimi dogadasz.
Przykładowo za brak zielonej karty jest mandat od 400 do 800 hrywien. Jak się dogadasz to nawet za 100 będzie bez mandatu.
Nie szukają nigdy nic na siłę np. gaśnica, trójkąt itp. (nie wiem czy to jest obowiązkowe), tylko chcą kasę za prędkość przekroczoną, jazdę na zakazie (zapłaciłem 200 hr we Lwowie ;) a w taryfikatorze było 800) itp.
Ogólnie jak tam się wybierasz to pamiętaj o zielonej karcie, upoważnienie notarialne, jeżeli auto nie jest zarejestrowane na Ciebie lub nie jesteś współwłaścicielem i do tego tłumaczenie, bo się czepiają (chociaż nie jest ono wymagane według przepisów), pasy, prędkość z głową, obserwować czy nie mrugają z naprzeciwko (mrugają jak stoją a nie jak zapomnisz świateł :lol: ) i da się przeżyć.

Zapomniałbym. Niech nikogo nie szokuje jazda na czerwonym świetle, po krawężnikach, ścinanie skrzyżowań z lewej strony i oczywiście drogi poboczne. Kilka głównych jest super a reszta...
Sami zobaczcie:
http://www.youtube.com/watch?v=5hOaH3o3IjU
http://www.youtube.com/watch?v=lO2gQcanV_k
http://www.youtube.com/watch?v=oCRQxWVyks4
http://www.youtube.com/watch?v=cgnhUO8NNcg
http://www.youtube.com/watch?v=bPluaaBzRXU
Fani niskoprofilowych dużych kół i obniżonych aut lepiej niech zostaną w domu ;)

PostNapisane: Śr, 22 maja 2013, 19:23 
Zaangażowany

A czy czepiają się tego, czego nie lubimy świecić? :D

PostNapisane: Śr, 22 maja 2013, 20:10 
Zaangażowany

Byłem dwa razy na Słowacji, niby tam strasznie nie cierpią polskich kierowców. Jeśli się jedzie zgodnie z przepisami to się zwyczajnie nie czepiają. Z resztą mało policji tam jest. Kierowcy sami jeżdżą zgodnie z przepisami, chyba że są to polscy kierowcy tirów... Nie ma tam bzdurnych ograniczeń prędkości, jeśli są, to z jakiegoś powodu. Prawie każdy przestrzega. Przyjemnie się jeździ, nikt nie siedzi na zderzaku w terenie zabudowanym jak jedziesz 60km/h

PostNapisane: Śr, 22 maja 2013, 22:11 
Administrator

Tak różowo to nie jest, a byłem tam dziesiątki razy. Dostałem kiedyś mandat, bo na zjeździe z autostrady było 40, a jechałem 50, chociaż dało się jechać spokojnie i 70. I tak nie zapłaciłem, bo dla mnie taki znak jest informacją, żeby zwolnić do takiej prędkości, jaka jest bezpieczna w konkretnej sytuacji, a nie żeby psy się czepiały. Nakrzyczałem dla nich, machnęli ręką i dali mandat kredytowy, co się nie zdarza w przypadku cudzoziemców. Jakbym przekroczył prędkość np. przy szkole, to bym zapłacił bez gadania.
Albo łapią w jednym swoim ulubionym miejscu koło Zamku Orawskiego, gdzie przed zakrętem jest ograniczenie do 40, a zaraz za zakrętem jest stacja benzynowa i zwykle tam stoją z radarem na trójnogu. Pewnie dlatego sobie ukochali to miejsce, bo mogą w przerwie wp.. kebaby jak każde millicjanty. :lol:

Skoda jest jak diskopolo - tak samo prostacka i równie popularna.

PostNapisane: Pt, 24 maja 2013, 00:01 
Zaangażowany

dadrl napisał(a):
Pewnie dlatego sobie ukochali to miejsce, bo mogą w przerwie wp.. kebaby jak każde millicjanty. :lol:

E tam, zaraz na przerwie. A służba od czego jest? :mrgreen:

PostNapisane: So, 25 maja 2013, 11:43 
Zaangażowany

Nawet w miarę obiektywny artykuł. Z tym, że w Europie znajduje się 46 krajów, a jakikolwiek obowiązek jazdy na światłach w dzień oprócz ograniczonej widoczności istnieje w 23, więc na pewno nie w większości krajów.

http://moto.wp.pl/kat,45754,title,Gdzie ... orada.html

Obrazek

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]