DADRL POLAND

Association of Drivers Against Daytime Running Lights
Kampania społeczna "Wyłącz światła - włącz myślenie"

Teraz jest Śr, 22 lis 2017, 09:27

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Peugeot 407 AW¦M
PostNapisane: Śr, 18 maja 2011, 19:57 
Zaangażowany

Czy jest jakiś sposób, aby w 407 dezaktywować automatyczny włącznik świateł mijania bez wizyty w ASO?

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

Tytuł: Re: Peugeot 407 AW¦M
PostNapisane: Śr, 18 maja 2011, 20:55 
Moderator

Z tych nowszych Peugeotów to wiem tylko tyle że w 308 na gałce od świateł jest taka opcja AUTO i jak się na nią ustawi to światła(jedyne słuszne będą się odpalać razem z silnikiem.)Jak gałka jest w pozycji 0 to oczywiście się tam nie świeci nic.Tak to jest na rynki normalnych krajów.W 407 chyba to samo musi być.No ale chyba że w Peugeot polska montują jakieś blokady czy inne ustrojstwa ze gałki nie da się skręcić na 0 czy może i się da ale i tak się dalej będą świecić :o :shock:

PS.no chyba że może z bezpiecznikami da się coś pokombinować :?:
Bo 508- następca 407 to niestety ale dzienne ma na wyposażeniu.I myślę że je tak samo da się wyłączyć

Włączone światła w dzień to są tak mi potrzebne jak potrzebny jest słoniowi saksofon

PostNapisane: Śr, 18 maja 2011, 21:57 
Zaangażowany

Włączają się na pozycji 0. Szukałem w bezpiecznikach i nic nie znalazłem. Zastanawiałem się już nawet nad małym zwarciem, tylko boję się, żeby normalnego trybu włączania z pokrętła nie rozwalić.

PostNapisane: Cz, 19 maja 2011, 13:57 
Nowy

Może są sterowane dodatkową skrzyneczką ze scalakami. W moim był przycisk umieszczony w okolicy bezpieczników. Przy jego pomocy można było dezaktywować automatyczne mijania (tak też zrobiłem). Tylko, że to dziadostwo dołożył poprzedni właścieciel - nie było tego fabrycznie.

PostNapisane: Cz, 19 maja 2011, 18:40 
Zaangażowany

On już z tym wyjechał z salonu (rok 2008), pewnie zaprogramowane komputerowo i chciałem się dowiedzieć, czy da radę jakoś to obejść.

PostNapisane: Cz, 19 maja 2011, 21:12 
Moderator

Jak jesteśmy w temacie Peugeota i AW¦M to przy tym napiszę wam dziś o takim jednym moim sąsiedzie z klatki schodowej któremu własnie z tego powodu dałem ksywke Pan Włącznik.Otoż on jest też ownerem Peugeota ale 406 z roku 95 albo 96.Wersja najuboższa 1.8 benzyna.Gościu niby mądry wykształcony pan inżynier mechanik rocznik 1939 albo 40.O jego orientacji politycznej i poglądach nie wiem.Jedynie mogę co przypuszczać i chyba się nie mylę bo gościu już jest poważnie chory- miał przeszczep stawu biodrowego- chodzi o laskach z klatki pod garaż i wszędzie swym bolidem dojeżdźa.A jak jest w domu to na pewno miedzy innymi siedzi przed głupią telewizornia.
Było lato 2006.Pogoda i widoczność wyśmienitaAkurat przy garażu myłem i pucowałem swoje autko.Patrzę a tu nagle jedzie Pan Włącznik no i... przy tym jedyne słuszne mu się dzielnie świecą :shock: Wysiada.A ja do niego no dzień dobry i potem tak:Panie Kochany ja tego nie rozumiem pogoda taka piękna takie lato takie słonko po co to świecić światła :?: :lol: A on a jak to po co? I taki aż zdziwiony że śmiałem mu zwrócić uwagę.A ja Panie to i Pan się daje nabierać na te głupoty?Głupich ludzi ogłupiają taką ciemnotę im wciskają nie mogę tego pojąć no po jakichś młodych gówniarzach co dorwą BMW to rozumiem że dla szpanu lansu jeszcze światła włączy ale po Panu to bym się tego nawet nie spodziewał :o :o A on na mnie sie gapił jak bym był z Marsa i tak do mnie:ale ja mam automatyczny włącznik i nawet jakbym chciał to i tak nie wyłączę.
A ja:No jak ja bym mial coś takiego toby od razu to musiało w moim aucie zniknąć.Od razu na zbity łeb bym to wyrzucił.Mnie po prostu trafia jak widzę w dzień samochody z włączonymi światłami mi się niedobrze robi na ich widok, ja tylko uciekam oczami na bok od tych świateł i mrugam długimi na znak żeby zgasili.Pana Włącznika zatkało.Zaczął mi coś pitolic że za niedługo to tak będzie w całej Europie.Ja wybuchnąłem śmiechem :lol: A on do mnie- a proszę sobie jechać do Czech- a to było gdzieś pamiętam po 15 lipca.A ja mówię-o nie ja to sobie pojadę ale do Francji i tam to sobie pojeżdźę dla przyjemności bo tam to NIKT nie świeci i na pewno daje sobie głowę uciąć żeby nawet takie coś tam nie przeszło.Szok jak zmieszałem starego dziada.
PS.Nadeszła wiosna 2007 roku.Wychodzę z klatki a tu idzie Pan Włacznik o kulach i pod pachą niesie cały plik Auto ¦wiatów i Motorów.I od razu mi to wszystko wyjaśnio już do końca sprawę.

Włączone światła w dzień to są tak mi potrzebne jak potrzebny jest słoniowi saksofon

PostNapisane: Pt, 20 maja 2011, 06:49 
Nowy

Tak mi się zdaje, że bardzo młody jesteś i myslisz, że dziady mentalność zmienią pod twoim wpływem. Pewnie naopowaiadał ten Pan Włącznik całej rodzinie jacy to ciemni ci młodzi dzisiaj i niczego przeczytać nie umieją ze zrozumieniem.

Ja mam na osiedlu pana, który gdy tylko ruszy swoja octavią 2 fl, to fabryczne automatyczne dzienne (żarówki 21w) przełącza na jedyne słuszne mijania. On to się pewnie dziwi głupolom, co to sami instalują takie nieprzydatne światła, które tylko na postoju się świecą nie wiadomo po co...

PostNapisane: Pt, 20 maja 2011, 07:28 
Zaangażowany

a takie "wojenne" dziadki to są bardzo zdziwione na widok świateł do jazdy dziennej... całkiem niedawno, jechałem do pracy a w tico obok siedział taki już sędziwy dziadek. Popatrzył na moje dzienne i na mnie w ten sposób, jakby zobaczył lądujące ufo.

PostNapisane: Pt, 20 maja 2011, 10:12 
Moderator

weuek napisał(a):
Tak mi się zdaje, że bardzo młody jesteś i myslisz, że dziady mentalność zmienią pod twoim wpływem. Pewnie naopowaiadał ten Pan Włącznik całej rodzinie jacy to ciemni ci młodzi dzisiaj i niczego przeczytać nie umieją ze zrozumieniem.

No niesety live is brutal.Ale do osób takiej pierwszej młodości to już nie należę.Prawko mam już 15 lat a za niecały miesiąc stukną mi 33 wiosny.Punkt widzena zależy od punktu siedzenia.Dla jednego to malo a dla drugiego to dużo.A z tym włącznikiem u niego to nie wiem jak było czy sobie sam zamontował, bo na pewno fabrycznym wyposażeniem do tego auta to ustrojstwo nie było :P .
Pamiętam jak ten gość przez długie długie lata aż do polowy 90 mial Syrenkę i jaki dumny był z niej.Potem przesiadł się na Ladę 2107 a po Ładzie do dziś jeździ tym Peugeotem.

PostNapisane: Pt, 20 maja 2011, 10:22 
Moderator

weuek napisał(a):
Ja mam na osiedlu pana, który gdy tylko ruszy swoja octavią 2 fl, to fabryczne automatyczne dzienne (żarówki 21w) przełącza na jedyne słuszne mijania. On to się pewnie dziwi głupolom, co to sami instalują takie nieprzydatne światła, które tylko na postoju się świecą nie wiadomo po co...

A co do ownerów tych nowych Skód to u mnie w Tarnowie jest nawet i dość możliwie.No nawet i sporo widuję tych samochodów i większość świeci tymi dziennymi.A jak ktoś jedzie ww samochodem z zapalonymi mijania to od razu idzie poznać że to jakiś z obca rejestracją.
Natomiast gorzej jest z właścicielami nowych Meganek.Większość świeci jednymi słusznymi :evil:

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]