DADRL POLAND

Association of Drivers Against Daytime Running Lights
Kampania społeczna "Wyłącz światła - włącz myślenie"

Teraz jest Pn, 26 cze 2017, 03:52

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 136 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Rowerzyści
PostNapisane: Wt, 25 mar 2014, 17:05 
Zaangażowany

Załącznik:
009..jpg
009..jpg [ 86.87 KiB | Przeglądane 1480 razy ]

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

Tytuł: Re: Rowerzyści
PostNapisane: Wt, 25 mar 2014, 18:22 
Zaangażowany

On ma lampkę na kasku?
Mistrz drugiego planu - drzewo na ścieżce rowerowej. :lol:

PostNapisane: Wt, 25 mar 2014, 20:35 
Moderator

Johnny napisał(a):
(...)
Mistrz drugiego planu - drzewo na ścieżce rowerowej. :lol:
A wy się dziwicie, że taki "opancerzony"...z drzewem spotkania nie wygra! :lol:

Im bardziej poznaję ludzi tym bardziej kocham zwierzęta G.B.Shaw

PostNapisane: Śr, 26 mar 2014, 10:12 
Zaangażowany

Na kasku nie ma lampy, ale zauważcie, że ma lampkę na taśmie pod brodą i dwie lampki na kierownicy.

Załącznik:
010..jpg
010..jpg [ 76.31 KiB | Przeglądane 1454 razy ]

PostNapisane: Śr, 26 mar 2014, 18:18 
Zaangażowany

Te dwie lampy na kierze to jeszcze nie jest jakiś wielki problem, byle nie oślepiały. Ale ta lampka pod szyją?! :o Może chciał się powiesić na tym drzewie i nie wyszło?

PostNapisane: Śr, 26 mar 2014, 19:41 
Administrator

Biedny głupek. Ma minę jakby jechał na tym rowerze, bo taka moda, bo sąsiad jeździ, kolega jeździ, to on też musi, bo co ludzie powiedzą.

Skoda jest jak diskopolo - tak samo prostacka i równie popularna.

PostNapisane: Cz, 27 mar 2014, 21:49 
Zaangażowany

Po Krakowie ostatnio jeżdżą tzw. pro-rowerzyści.

Od normalnych rowerzystów różni ich pro-ubiór: kask, obcisłe gatki (zwane dawniej na forum ściskojajcami), odblaskowa koszulka/kurtka (koniecznie z materiału syntetycznego), opaska na czole, odblaski na wszystkich możliwych kończynach, buty sportowe, plecak przynajmniej częściowo odblaskowy.

Rower oczywiście też odgrywa niebagatelną rolę. Dwa najbardziej POdświetlone typy to:
- tani model szosy albo przeamortyzowanego trekkinga (ważne, żeby był nowy, a nie dobry - poskładany z wybranych części Frankenrad albo kilkunastoletni, wyobijany KTM nie daje takiego prestyżu, jak błyszcząca i świecąca nówka z decathlona; za 2 lata wymiana i znowu szpan przed rodziną, znajomymi i przechodniami, którzy się w większości nie znają);
- najczęściej jednak jest to rower miejski systemu Holender Zabytkowopodobny; wg niektórych właścicieli dynamopiasta nie znosi kręcenia bez odbiornika i się od tego psuje; według innych dynamo "butelkowe" na oponie powinno szorować i hamować cały czas, bo bezpieczniej/ciszej/lżej/dynamo się nie marnuje. :lol:

PS nie wierzcie tym, którzy mówią, że piasta z dynamem wymaga zużywania energii cały czas, bo inaczej się uszkodzi - to pic na wodę. Piasta jest przystosowana, a że ktoś buduje na tym zły obwód (bez przełącznika czy regulatora napięcia) albo instaluje koło w drugą stronę, to już jego sprawa.
W ogóle hamulce, przerzutki czy prądnice w piastach są fenomenalnie wytrzymałymi i niezawodnymi wynalazkami, ino żeby właściciel nie był kretynem...

PostNapisane: Pt, 28 mar 2014, 11:36 
Zaangażowany

Syngalez napisał(a):
W ogóle hamulce, przerzutki czy prądnice w piastach są fenomenalnie wytrzymałymi i niezawodnymi wynalazkami, ino żeby właściciel nie był kretynem...

Ja się właśnie przerzucam z XT na Alfine 11. Pewnie niektórzy zafacynowani literkami XT uznają mnie za kretyna, ale doszedłem do wniosku, że przy mojej jeździe wyprawowej (drogi utwardzone) może to być trwałe i wygodne rozwiązanie.

PostNapisane: Pt, 28 mar 2014, 14:58 
Zaangażowany

van napisał(a):
Syngalez napisał(a):

Ja się właśnie przerzucam z XT na Alfine 11. Pewnie niektórzy zafacynowani literkami XT uznają mnie za kretyna, ale doszedłem do wniosku, że przy mojej jeździe wyprawowej (drogi utwardzone) może to być trwałe i wygodne rozwiązanie.

Mam to samo - jeżdżę głównie po asfalcie i z wielokrotnie na raty wymienianego osprzętu Shimano różnego typu chyba się przesiądę po tym sezonie na nexusa 8 (reszta osprzętu będzie firm konkurencyjnych).

Wkurza mnie ciągłe regulowanie wszystkiego, wdychanie benzyny przy czyszczeniu kasety, wyciąganie mazistych grudek syfu spomiędzy zębatek, wymienianie kolejnych zdartych obręczy, kupowanie, ładowanie i gubienie całych ton baterii do lampek, przerzucanie po kilka biegów naraz (większości z 21 nie używam)... a tak - jedna piasta ma biegi+hamulec rolkowy, druga dynamo+hamulec bębnowy i problem z głowy (rym!. :mrgreen:). Raz na czas trzeba wyczyścić zębatkę i jednorzędową korbę, no i co parę lat zmieniać oba smary w "skrzyni biegów". A potem jeździć, jeździć, jeździć...

Jedyna trudność to serwis - w Krakowie są aż 2 warsztaty z oficjalnym błogosławieństwem producenta, wiec narzekać nie mogę. W ogóle w każdym większym mieście coś się znajdzie. A reszta kraju ma coś w rodzaju auta z automatem w latach 90-tych: nikt nie używa, więc mechanicy nie znają się na tym. A że mechanicy się nie znają, przeto mało kto się decyduje na zakup automatu, bo gdzie to naprawiać? Jedyna nadzieja to to, że jak ktoś raz spróbuje, to się dziwi, jak mógł tego nie chcieć kiedyś.

Ja na przykład spróbowałem i się zdziwiłem, jak mogłem tego nie chcieć. ;)

PostNapisane: Pt, 28 mar 2014, 15:56 
Zaangażowany

Syngalez napisał(a):
Wkurza mnie ciągłe regulowanie wszystkiego, wdychanie benzyny przy czyszczeniu kasety, wyciąganie mazistych grudek syfu spomiędzy zębatek, wymienianie kolejnych zdartych obręczy, kupowanie, ładowanie i gubienie całych ton baterii do lampek, przerzucanie po kilka biegów naraz

Dokładnie :)
Co do zdartych obręczy to polecam hydrauliczne hamulce tarczowe - bajka.

Syngalez napisał(a):
A reszta kraju ma coś w rodzaju auta z automatem w latach 90-tych: nikt nie używa, więc mechanicy nie znają się na tym. A że mechanicy się nie znają, przeto mało kto się decyduje na zakup automatu, bo gdzie to naprawiać? Jedyna nadzieja to to, że jak ktoś raz spróbuje, to się dziwi, jak mógł tego nie chcieć kiedyś.

Dzięki temu porównaniu jestem już na prostej drodze do zakupu automatu.

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 136 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]