DADRL POLAND

Association of Drivers Against Daytime Running Lights
Kampania społeczna "Wyłącz światła - włącz myślenie"

Teraz jest Wt, 19 lis 2019, 12:34

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Grecja
PostNapisane: Śr, 27 maja 2009, 21:11 
Zaangażowany

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

Tytuł: Re: Grecja
PostNapisane: Śr, 27 maja 2009, 21:15 
Moderator

az by sie chcialo byc tam chociaz dzien.Raj dla oczu.

Włączone światła w dzień to są tak mi potrzebne jak potrzebny jest słoniowi saksofon

PostNapisane: Cz, 1 paź 2009, 08:36 
Zaangażowany

Witajcie
A oto garść kolejnych fotek z normalniejszego od nas świata.
Grecja tym razem wyspa Kreta!
Wnioski ogólne.Kreteńczycy jeżdżą ostro bardzo.Oczywiście nie muszę tutaj tłumaczyć,że ludziki na ścigaczach bez kasków śmigający po 160 jedyną na Krecie "autostradą" (widoczną zresztą na zdjęcach) to nic dziwnego.Nie zauważyłem w samochodach fotelików dla dzieci natomiast widziałem osóbówkę w której na przednim siedzeniu jechał bez pasów 8-10 latek (faktem jest,że była to droga lokalna przy sklepach i hotelach).Ogólna rada.Jadąc na Kretę raczej lepiej podarować wypożyczenie samochodu a już na pewno wyjazdy w góry - no chyba,że ktoś naprawdę dobrze jeździ.Te drogi są naprawdę trudna dla nas a mijanki z dużymi pojazdami są naprawdę emocjonujące.
Co do świateł absolutny Hard Core!Po zmroku przy kropiącym deszczu bez świateł ale z dostrzeżeniem pojazdów nawet ja z raczej już przeciętnym wzrockiem problemów nie miałem."Jewropejczyki" w wypożyczonych Matizach,Toyotach Yaris lub "Hjundajach" (to najczęstsze samochody w wypożyczalniach" oczywiście jeżdżą na światłach.
Co do tendencji.Zauważyłem zwiększenie się ludzi świecących po zmroku "czym się da" więc jeśli już jest ciemno około 40% pojazdów jeździ na kombinacji mijania+halogeny.Mam wrażenie,że jeszcze 2-3 lata temu tego nie było.
Nie mniej znając awersję Greków do jakichkolwiek przepisów regulaminów a przy tym ogromną wiarę w siebie swoją tradycję kulturę itd jestem spokojny,że tam to się nie przyjmie na pewno.Nigdy!

UWAGA:PROSZĘ KLIKAĆ W LINK POD ZDJĘCIEM.TRZEBA JE OBEJRZEĆ W DUŻEJ ROZDZIELCZO¦CI ABY ODKRYĆ W PEŁNI I PIĘKNO I SENS :)

Wszystkich widać.Tak czy nie?
Obrazek
http://img21.imageshack.us/img21/4654/kret1.jpg

Kropi deszcz.Ale czy to uniemożliwia widzenia pojazdu?
Obrazek
http://img7.imageshack.us/img7/8931/kret2.jpg

Ot taki sobie normalny widoczek
Obrazek
http://img41.imageshack.us/img41/3858/kret3.jpg

Czy ktoś nie widzi pojazdu z 1500-2000m?
Obrazek
http://img132.imageshack.us/img132/7411/kret6.jpg

A to zdjęcie zrobione już kilkanaście minut po zachodzie słońca.Ja widzę pojazd a Wy?
Obrazek
http://img34.imageshack.us/img34/2231/kret7.jpg

Pod słońce też jakoś nie ma problemów.Z 2 km auto widać jak na dłoni
Obrazek
http://img34.imageshack.us/img34/6161/kret10.jpg

A oto i "nasz".Polaco w wypożyczonym Matizie.Odruch Pawłowa zadziałał.Po przekręceniu kluczyka "pstryczek w wyłączniczek"Jakiż on teraz kurna bezpieczny!
Obrazek
http://img132.imageshack.us/img132/3838/kret5.jpg

PostNapisane: Cz, 1 paź 2009, 13:12 
Moderator

Cudne zdjecia z tej Krety.No tak Polaka od razu poznac wszedzie.Pamietam jak tez w te wakacje smigalem taka piekna droga w Landremoncie we Francji jade sobie jade wszyscy oczywiscie mieli zgaszone a tu nagle bum z przeciwka wylonil sie jakis podswietlony mysle sobie kto to taki?Raczej na pewno to bedzie Polaczek.I sie nie bylem pomylilem wtedy.................Mam nadzieje ze to nigdy nie dojdzie tam w tamten swiat ze pozostanie tam normalnosc ze przy wakacjach czlowiek odpocznie sobie od swiecenia i nacieszy oczka normalnoscia.

Włączone światła w dzień to są tak mi potrzebne jak potrzebny jest słoniowi saksofon

PostNapisane: Cz, 1 paź 2009, 16:09 
Zaangażowany

piękne zdjęcia

PostNapisane: Cz, 1 paź 2009, 16:38 
Zaangażowany

Spoko zdjęcia. Jeździsz do akurat do Grecji, bo tam jest zakaz włączania świateł w dzień? :) Ja słyszałem, że jako takiego zakazu nie ma, tylko po prostu jest to odradzane i nikt tego nie robi. Czy faktycznie w Grecji (na Krecie) nikt w ciągu dnia nie świeci (oprócz Polaka w matizie), czy zdarzają się wyjątki?

PostNapisane: Cz, 1 paź 2009, 17:08 
Zaangażowany

Trudno jednoznacznie powiedzieć.Tak na 20 mijanych aut to trafił się 1 czyli tak ogólnie to jakieś 3-5 pojzadów na 100. W 70% byłem przekonany,że auta jakie były na światłach to auta z wypożyczalni bo albo miały naklejkę albo osoba w środku nie wyglądała na miejscowego no i zresztą auta z wypożyczalni to dość charakterystyczne modele.No w każdym razie rozpoznaje się je choćby na stan wizualny w jakim są.
Natomiast jeśli trafił się jakiś podświetlony Grek to można było go ozpoznać bo jak jechał to już na maxa oświetlony tzn mijania + halogeny.I takich kilku też się trafiło.
No oprócz tego oczywiście i najnowsze auta z fabrycznymi dziennymi.
Czy jest tam zakaz?Nie wiem.Nawet jesli by był to Grecy są narodem o takiej wielkiej przekorności i uwielbieniu niezależności,że i tak by nikt nic nie wskórał.Jak mu przyjdzie ochota świecić to będzie świecił i koniec :).Tak jest np jeśli chodzi o alkohol.Obniżono przepisami zawartość z 0,8 do 0,5 czyli na ich tłumaczenie "nie dwie szkalenczki wina tylko jedna" ale i tak pije się więcej niż jedną.

PostNapisane: Cz, 24 cze 2010, 12:01 
Zaangażowany

http://www.skyscrapercity.com/showpost. ... tcount=985

PostNapisane: Cz, 24 cze 2010, 12:32 
Moderator

Boskie te zdjecia.Az by sie tam chcialo byc i to teraz w tej chwili.Po obejrzeniu takich zdjec we mnie od razu budzi sie ochota i chec do jazdy autkiem w takich warunkach.Na szczescie urlop u mnie juz blizej jak dalej juz sie nie moge doczekac wypadu w normalnosc w bezswietlne eldorado

PostNapisane: Wt, 6 lip 2010, 00:06 
Zaangażowany

Mnie zastanawia, skąd wziął się pogląd, że auta bez świateł są niewidoczne. Pewnie przez podświetleńców, którym nie chce się wypatrywać i czekają aż "samo się zobaczy". Staram się dostrzegać również nieoświetlone obiekty na drodze, auta bez świateł są naprawdę dobrze widoczne, nawet szare, granatowe itd. Ludzkie oko jest czułe na ruch i obiekty które się ruszają też "same się widzą". No chyba że ktoś czeka tylko aż światła się ruszą.
A gdy próbuję wypatrywać obiekty nieoświetlone przy "świecącej masie" jazda naprawdę męczy a najbardziej bolą oczy przy dłuższej trasie. I to ma być ten wzrost bezpieczeństwa... smutne

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]