DADRL POLAND

Association of Drivers Against Daytime Running Lights
Kampania społeczna "Wyłącz światła - włącz myślenie"

Teraz jest So, 7 gru 2019, 13:08

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 106 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Anglia
PostNapisane: N, 28 gru 2014, 21:42 
Zaangażowany

norA napisał(a):
Na Wyspach Bryt. w ogóle auta tanie jak barszcz w porównaniu z opłatami za ich użytkowanie, poza tym prócz nich i tak raczej nikt nie kupi ich, bo kierownicą po niewłaściwej stronie...z drugiej strony zazwyczaj dobry stan, dobrze utrzymane albo ja jeszcze nie spotkałem tak styranego 'normalnym' użytkowaniem auta stamtąd jak u nas?

nie spotkałeś bo w innym wątku sie nasze kochane wełki upieraja zeby samemu naprawiac auto ! bo serwis jest BE , tam ludzie jezdza do ASO auto jest serwisowane wszystko jest nowe na czas i auta po 7-10 latach wygladaja doslownie jak nowe , druga sprawa inne geny , tutaj w pl wystarczy sie przejechac kolo bylych PGR i widac ile siedzi tych z beretem i antenką na łbie a z papci gnój , takze jak taki moze zadbac o auto ? wszystko po takim zgnojone łącznie z wydartą kierownicą bo łapy jak krokodyl

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: N, 28 gru 2014, 21:57 
Zaangażowany

W stanach (to zagranico jest) jeżdżo tyż do aso, esystens wzywajo, a o samochody mimo to nie dbajo, bo maske taki podniesie ino roz na rok, sprawdzić, czy motór wogle siedzi w środku. Pacz pan, jakie geny.

Z Brytanii auta się też wywozi - trafiają do Irlandii, na Maltę i do Rosji, gdzie to, po której stronie kierownica się znajduje, nie ma znaczenia.

Rolę aut zamorskich (a la amerykany u nas) w Brytanii pełnią AUDM (rzadko) i oczywiście JDM.

PostNapisane: N, 28 gru 2014, 22:09 
Zaangażowany

w irlandii chlopie jest cos takiego jak rok produkcji auta na tablicy rej. z moich obserwacji spotkac tam auto starsze jak 7-10 lat to cud jezdzi naprawde sporo nowych samochodów
srednio co 5 lat wymieniaja na nowe a te stare ? kupują emigranci , naszego pochodzenia , irol nie jedzie starym samochodem , tam mają fioła na tle dwoch pierwszych cyferek tablicy rejestracyjnej i ze sobą rywalizują kto ma nowszy ten epszy :-) wiem bo bylem :lol: sporo razy i dosc dlugo
podoba mi sie tam to ze aut klasy wyzszej jak MB , BMW , i tym podobne nie kupuję biedok szmaciarz tak jak w polsce i potem szmaci marke pod blokiem , biedok jezdzi nowym ale autem dla niego przeznaczonym
robotnik jedzie volkswagenem ,
biznesmen mercedesem lub inna luksusowa marką
czlowiek na zasilku jedzie jakims pochodnym tico ale nowym mimo ze moze mialby pieniadze na nowe bmw , on wie ze nie moze bo nie urodził sie zeby takim jezdzic i tak samo robotnik , pojedzie jakas KIA , Reanultem ale nie mercedesem bo jemu wpoili ze to nie auto dla robotnika
i nie szmaci taki marki jak unas w PL kupi 15 letnią S klase i ją szmaci pod blokiem w slamsach

syngales mam prosbe chcesz opowiadac jak jest w innych krajach UE czy USA to tam badz jakis czas , bo zaczytane i uslyszane informacje to ja mam w golej D ... a nawet nie wypada

PostNapisane: N, 28 gru 2014, 23:08 
Zaangażowany

Wiem o roku rejestracji. W Brytanii jest to samo, na dodatek jeszcze specjalne numery dla "składaków".

A propos zarzutów, że gadam pierdoły: gdzie konkretnie?

O wrodzonym przeznaczeniu do marki samochodu czy genach, determinujących kulturę techniczną nie pisałem... Starczy wejść na jakikolwiek amerykański portal z używanymi autami - przypomina otomoto, tylko aut sprowadzanych praktycznie nie ma. Ile tam jest zwieśniaczonego i/lub zaniedbanego żelaza, to aż woła o pomstę do producenta. I to zagranico jest.

Chcesz się człowieku dowartościować tym, jakie to Twoje auto jest szlacheckie i jaki to Ty jesteś wyjątkowy, że ciśniesz mercedesem okularem jedynką, zupełnie nie "szmacąc marki", jak to sam piszesz?

Markę szmacą psychofani, bo przez nich dany produkt postrzegany jest jako rzecz dla ludzi z kompleksami.

Co ma zrobić mieszkaniec bloku, który akurat ma W124 i se nim jeździ? Przestać jeździć? A może pod przymusem sprzedać hdtv_maniacowi za 1/10 ceny?

Chcesz wiedzieć, jaki prestiż emitujesz okularem? ŻADEN, bo zaimportować z Niemiec używane auto i jeździć nim kolejne kilka lat to nie sztuka. Każdy taksiarz tak może.

Byłoby się czym chwalić, gdybyś:

opcja 1) przez te 20 czy ile tam lat Twoje auto ma, jeździł nim codziennie od nowości tak, żeby nie było po nim widać przebytych kilometrów, nie licząc mocno wyblakłych białych literek na czarnej blaszce (jeździł i dbał od nowości);

opcja 2) kupił nówkę, jeździł od nowości i nie poprawiał lakieru, tak, żeby auto z zewnątrz było porysowane i wyobijane, ale w środku i pod maską ideał; oczywiście wszystko to plus czarna blaszka (nie dbał, a jeździ tym autem już 20 lat)

opcja 3) kupił używkę, jeździł dwadzieścia kilka lat, nie było widać przebytych kilometrów (dbał, pasjonat marki, widocznie za wcześnie przestali ten model produkować)

opcja 4) kupił auto zabytkowe w stanie bdb i utrzymywał je latami w stanie bdb, na dodatek jeżdżąc nim codziennie, a nie tylko lawetą na zloty.

Każdy inny przypadek to po prostu zwykły kierowca zwykłego pojazdu, nie żaden cysorz dróg.

A tutaj ktoś się jeszcze chwali, że oleju w ASB nie zmienia.

Mieszanką opału i rzepaku w baku też byś się chwalił? Zauważyłem, że wielu kierowców merców się tym akurat nie chwali, ale mimo to korzystają. Oj, jak korzystają, aż się kurzy za nimi, w przenośni i całkiem dosłownie... :lol:

PS istnieje litera Z. Zzzzzzzzz, z, z, z, ząb zupa zębowa. Z!

PostNapisane: N, 4 sty 2015, 19:11 
Zaangażowany

TopGear i kraj, będący bastionem nieoświeconej normalności. 8-)

Załączniki:
Alfa Romeo 166; Audi A4.JPG
Alfa Romeo 166; Audi A4.JPG [ 84.11 KiB | Przeglądane 1888 razy ]
Audi A8.JPG
Audi A8.JPG [ 76.91 KiB | Przeglądane 1888 razy ]
BMW E63.JPG
BMW E63.JPG [ 101.61 KiB | Przeglądane 1888 razy ]
Dodge Charger.JPG
Dodge Charger.JPG [ 119.73 KiB | Przeglądane 1888 razy ]
Fiat Panda; Rover CityRover.JPG
Fiat Panda; Rover CityRover.JPG [ 82.7 KiB | Przeglądane 1888 razy ]
Jaguar X-Type kombi.JPG
Jaguar X-Type kombi.JPG [ 87.06 KiB | Przeglądane 1888 razy ]
Komentarz: W Anglii zasada "Wipers on - lights on", jak widać, nie obowiązuje
Mercedes 600SL.JPG
Mercedes 600SL.JPG [ 84.47 KiB | Przeglądane 1888 razy ]
Mercedes CL63 AMG.JPG
Mercedes CL63 AMG.JPG [ 84.41 KiB | Przeglądane 1888 razy ]
Opel Astra.JPG
Opel Astra.JPG [ 72.44 KiB | Przeglądane 1888 razy ]
Komentarz: Żadnych AW¦M
Peugeot 407.JPG
Peugeot 407.JPG [ 87.48 KiB | Przeglądane 1888 razy ]
Komentarz: Volvo na dziennych - osłabionych św. mijania
Rover 416; Audi 80; Volvo 760.JPG
Rover 416; Audi 80; Volvo 760.JPG [ 95.54 KiB | Przeglądane 1888 razy ]
Komentarz: Policja świeci przykładem
Subaru Forester.JPG
Subaru Forester.JPG [ 76.01 KiB | Przeglądane 1888 razy ]
Volkswagen Golf.JPG
Volkswagen Golf.JPG [ 65.59 KiB | Przeglądane 1888 razy ]

PostNapisane: N, 4 sty 2015, 19:52 
Moderator

A tak się akurat zbiegło, że zacząłem oglądać 1. sezon Top Gear, bo nigdy jeszcze nie widziałem żadnych dawnych odcinków i przypada on jakoś na początek lat 2000 - nie świeci tam nikt właściwie nigdy, a czasami nawet na pozycyjnych lub pozycje+PMG w miastach nocą jeżdżą...a później im coś stuknęło i świecą wszędzie, choć w ostatnich sezonach znów wracają powoli do normalności - może to dzięki DRL?! Generalnie rzeczywiście GB, F i E to ostatnie bastiony normalności na Starym Kontynencie...

Daj Polakom rządzić, a sami się wykończą... O.v.B.

Im bardziej poznaję ludzi tym bardziej kocham zwierzęta G.B.Shaw

PostNapisane: N, 4 sty 2015, 21:46 
Moderator

Nie no jeszcze do tego Grecja i wszystkie jej wyspy i wysepki, Cypr, Portugalia, Białoruś Belgia- o niebo lepsza jest niż Niemcy czy Holandia. Turcja. I to chyba niestety było by już wszystko :( Może jeszcze póki co Ukraina latem

Włączone światła w dzień to są tak mi potrzebne jak potrzebny jest słoniowi saksofon

PostNapisane: Pn, 5 sty 2015, 02:21 
Zaangażowany

Johnny napisał(a):
TopGear i kraj, będący bastionem nieoświeconej normalności. 8-)

O,już zapomniałem tego logo TVN Turbo.
A się go kiedyś naoglądałem :lol:
-----------------
Porcja 4 i ostatnia:

Jak wspominałem,ciężko natrafić na brykę starszą niż siedmioletnia.
Ale nie jest to niemożliwe,i jak już się trafia,to aż miło popatrzeć.

Obrazek

Nie,ten T4 nie świeci białymi żarówkami.
Jak patrzę na to zdjęcie i na lampy u siebie,to się płakać chce :cry:

Tak mi się strzelić udało nawet dwa "youngtimery" (jak na tamte realia)
Obrazek

Obrazek

Zaczynamy ujęcia najmocniejsze.Nawet nie ma co opowiadać.To trzeba oglądać 8-)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

PostNapisane: Wt, 6 sty 2015, 02:51 
Moderator

...za to jak już spotkasz jakiegoś 'klasyka' na Wyspach Bryt. to rzeczywiście łezka w oku się naprawdę kręci - ten kraj to kuźnia miłośników starych aut, tyle tradycji i szacunku do niej!

Nowiutki Jag' ze skasowanymi DRL - foto producenta!

Załączniki:
Jaguar-XF-R-Sport-Black-1.jpg
Jaguar-XF-R-Sport-Black-1.jpg [ 259.84 KiB | Przeglądane 1810 razy ]

Daj Polakom rządzić, a sami się wykończą... O.v.B.

Im bardziej poznaję ludzi tym bardziej kocham zwierzęta G.B.Shaw

PostNapisane: N, 29 mar 2015, 17:27 
Zaangażowany

1928 rok

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 106 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]