DADRL POLAND

Association of Drivers Against Daytime Running Lights
Kampania społeczna "Wyłącz światła - włącz myślenie"

Teraz jest N, 22 paź 2017, 13:54

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 142 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Niemcy
PostNapisane: Śr, 20 sie 2014, 20:54 
Moderator

Garść obiecanych wspomnień z ostatniej podróży po tym kraju.
Kiedy jechałem tam to pogoda była bardzo dobra wręcz wyśmienita.Naprawdę wiele na plus mnie zaskoczyło.Mnóstwo nieświecących polskich tirów, mniejszych cieżarówek, laweciarzy itp.Rówież nieświecące tiry i cieżarówki z.........czeskimi i słowackimi tablicami.I zdarzyło się kilka litweskich nieświecących tirów i jeden ruski.Czesi co poniektórzy już chyba powoli zaczynają kumać na czym widz polega bo do tego jeszcze spotkałem 2 nieświecące osobówki co w poprzednich latach było sprawa nierealną.Była też jeszcze jedna osobówka nieświecąca z ruskimi tablicami.
Dużo nieświecących Austriaków za jednym nawet dość długi odcinek jechałem często się mijaliśmy.O i Holendrów też trochę nawet i tych z wielkimi jak domki przyczepami czy kamperami.Ale najlepszym w sensie pozytywnym była Insignia combi absolutnie nieświecąca niczym z.........polskimi tablicami rejestracyjnymi. 8-) Spora grupa Mercedesów rozmaitych klas z pokasowanymi dziennymi.Pierwszy raz na żywe oczy zobaczyłem dostawczaki i vaniki Vito i Viano.One mają dzienne takie prostokąciki w rogu po wewnętrznej stronie lamp.Niczym nie świeciły. ;) I jeszcze jedna taka ciekawostka.Jechał za mną najnowszym małym Clio.Ono ma dzienne ledy tak głupio wsadzone w pasie przednim w atrapie pomiędzy reflektorami.Niczym nie świecił of course.I nagle widzę w lusterku że zaczął mi mrugać żebym sie zsunął że chce mnie wyprzedzić.I zamiast długich zapalały mu sie i gasły te ledowe dzienne i to dość mocno.
Jak wracałem to pogoda była do bani.Ciągle siąpiło padało to słabiej to mocniej.W najlepszym przypadku wtenczas przez około 200 km było mocno pochmurno.Wtedy już niestety większość świeciła.Ale dało się spotkać nieświecących i to w takich ilościach że w POlsce przy najlepszej pogodzie i warunkach nie byłoby na to najmniejszych szans.Większość drogi i tak przejechałem bez.Jak już mocniej lało to załączałem pozycje a jak już tak chwilami totalnie zacinało to jedyne słuszne.Kiedy przechodziło to gasiłem.Ale ten jedyny pozytyw że nawet i w deszczu NIKT nie będzie Ci mrugał czy wystawiał łapsk przez okno.Spotkałem kilku Hiszpanów i Francuzów co też przy takiej mocno pogorszonej widoczności i tak niczego do świecenia nie załączyli. ;)

Włączone światła w dzień to są tak mi potrzebne jak potrzebny jest słoniowi saksofon

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: Cz, 21 sie 2014, 01:29 
Moderator

6182 napisał(a):
B110 w pobliżu granicy?
Właśnie stamtąd jest pierwsze i ostatnie zdjęcie :) Pozostałe to też B110,ale dalszy odcinek,albo jeszcze B109.
Dokładnie tak proszę Pana (wiedziałem, że te fotki wyglądają mi znajomo ;) ) później trochę prawie pustymi A20 i na A6 pod Szczecin by ominąć te pojebane promy i ciągnięcie się w korkach, aczkolwiek pojechałbyś tymi drogami po 17:00, to 90% osobówek jechałaby już na światłach... :(
P.S.
Granicę przekraczałem w Ahlbeck, a ¦winoujscy kierowcy bardzo kulturalni muszę przyznać.
P.S.
Niemcy też uprzejmie przypominają...przed i po...ale niektórzy obywatele w krótkich odcinkach mają to głęboko w (_!_) :!:

Załączniki:
Tunnel-Montage.jpg
Tunnel-Montage.jpg [ 41.99 KiB | Przeglądane 994 razy ]
Lichtschild_05.JPG
Lichtschild_05.JPG [ 331.34 KiB | Przeglądane 994 razy ]
Einfahrt-Wesertunnel.jpg
Einfahrt-Wesertunnel.jpg [ 168.76 KiB | Przeglądane 994 razy ]

Im bardziej poznaję ludzi tym bardziej kocham zwierzęta G.B.Shaw

PostNapisane: Cz, 21 sie 2014, 10:36 
Moderator

No tak zgadza się co do tych krótkich 200-300 metrowych tunelików z prześwitem.Niejednego można spotkać kogo kto nie zaświeci ;) Na 4 ce koło Erfurtu w miejscowości Schorba między innymi jest taki.Koło Frankfurtu nad Menem też.No tylko że we wszystkich tunelach jest ograniczenie do 80 i zakaz wyprzedzania przez cieżarówki.
Ale jak wracałem w tamtym roku to w tym tunelu pod Schorba musiało sie coś stać jakiś wypadek(na przeciwnym pasie ruchu)Pełno było Polizei i korek jak nic na 15 km.
Jak dla mnie korki na Autobahnach to jest po prostu największa masakra :cry:

Włączone światła w dzień to są tak mi potrzebne jak potrzebny jest słoniowi saksofon

PostNapisane: Wt, 2 wrz 2014, 18:48 
Moderator

Ostatnio byłem znów w Niemczech (okolice Berlina) i odzyskałem wiarę w tamtejszych kierowców, naprawdę - weekend, słońce i bardzo przyjemne 24 st. C kiedy w PL lało co chwilę. Na Autobahnach to i większość tirów z PL, CZ, czy H niczego nie wypalały nadaremnie, choć głupotą za nich nadrabiali niemieccy trucker'zy i kierowcy autobusów oraz jeden Szwajcar (pomijając policjantów - mimo DRL na "jedynych słusznych" na czatach stali), ale to jakby margines tamtejszej oświeconej ciemnoty, bo 90% aut bez świateł (lub tylko na DRL) po zjeździe z Autobahny to już kompletna rewelacja, no i auta z pokasowanymi DRL (Audi, VW, Renault) czad, podobnie jak nieświecące chyba wszystkie klasyki, oraz (kto by pomyślał, że to powiem) przepiękny widok lansiarzy w grubo tunigowanych furach BEZ jakichkolwiek świateł, bajka! Niestety tamtejsi niektórzy kierowcy coś mają spieprzone z widzeniem otoczenia, bo jak tylko jakkolwiek pokropi, to dodatkowo na PMG napierdalają po oczach (tak tych zazwyczaj tylnych też!!!), również po PL stronie, ale to też podpiąłbym pod margines drogowy... :cry: Niestety blisko zmierzchu i lub zachmurzenia byłem jednym z nielicznych, którzy jeszcze tylko na pozycyjnych (pomarańczowych!) śmigała, ale nie przeszkadzało to absolutnie nikomu, również Autobahnpolizei... Git :mrgreen:

PostNapisane: N, 18 sty 2015, 21:14 
Moderator

Berlin czasy obecne...zwróćcie szczególnie uwagę na 'zimowe' radiowozy :)

Załączniki:
i777197.jpg
i777197.jpg [ 36.73 KiB | Przeglądane 774 razy ]
i777189.jpg
i777189.jpg [ 33.3 KiB | Przeglądane 774 razy ]
i777182.jpg
i777182.jpg [ 35.69 KiB | Przeglądane 774 razy ]
i777174.jpg
i777174.jpg [ 51.02 KiB | Przeglądane 774 razy ]
i777167.jpg
i777167.jpg [ 46.94 KiB | Przeglądane 774 razy ]

PostNapisane: So, 31 sty 2015, 11:42 
Moderator

Coś nieprawdopodobnego jak na ten kraj, może prowincja, ale jednak jakże miły dla oka widok... Tak się jeździ w normalnym kraju :!:

Załączniki:
i781863.jpg
i781863.jpg [ 43.19 KiB | Przeglądane 692 razy ]
i781860.jpg
i781860.jpg [ 46.64 KiB | Przeglądane 692 razy ]
i781715.jpg
i781715.jpg [ 56.13 KiB | Przeglądane 692 razy ]
i780357.jpg
i780357.jpg [ 61.88 KiB | Przeglądane 717 razy ]
i780350.jpg
i780350.jpg [ 58.15 KiB | Przeglądane 717 razy ]
i780339.jpg
i780339.jpg [ 62.09 KiB | Przeglądane 717 razy ]
i780286.jpg
i780286.jpg [ 61.17 KiB | Przeglądane 717 razy ]
i780284.jpg
i780284.jpg [ 46.66 KiB | Przeglądane 717 razy ]

PostNapisane: Pn, 2 mar 2015, 00:22 
Moderator

Aż miło się patrzy, oczy odpoczywają...i 1 niesprawny MB!

Załączniki:
ct.jpg
ct.jpg [ 32.93 KiB | Przeglądane 570 razy ]
i791962.jpg
i791962.jpg [ 23.56 KiB | Przeglądane 570 razy ]
i791961.jpg
i791961.jpg [ 21.36 KiB | Przeglądane 570 razy ]
i791952.jpg
i791952.jpg [ 23.22 KiB | Przeglądane 570 razy ]
i791951.jpg
i791951.jpg [ 35.24 KiB | Przeglądane 570 razy ]
i791940.jpg
i791940.jpg [ 29.71 KiB | Przeglądane 570 razy ]

PostNapisane: Pn, 2 mar 2015, 20:53 
Zaangażowany

Obrazek

Cherokee, późne 240, kaczka T1 i El Balerón.
Cudowne żelaziwo.
A powyższe zdjęcie chyba sobie na pulpit wrzucę.

PostNapisane: N, 5 kwi 2015, 21:49 
Moderator

Zdjęcie znalezione z niemieckiego forum Opla Insignii. ;)

Auto stuningowane ale drl skasowane.I to jest piękne 8-) Z tyłu kolejna Insignia już taka seryjna niestety świeci no ale dobrze że chociaż tylko ledami.

Załącznik:
insignia drl off.jpg
insignia drl off.jpg [ 68.35 KiB | Przeglądane 405 razy ]

PostNapisane: N, 12 kwi 2015, 19:03 
Moderator

Na ten weekend zrobiliśmy sobie wycieczkę pod Berlin odwiedzić kumpla, który zajmuje się starymi amerykańcami i pomijając fakt, ze dzięki pięknej pogodzie pojeździliśmy kilkoma pięknymi klasykami (nie ma nic lepszego niż amerykański klasyk z porządnym wydechem w wersji convertible/cabrio) i utwierdziłem się w przekonaniu, że dzisiejsza motoryzacja, podobnie jak ludzkość, cofa się w rozwoju, to niezwykły uśmiech na mojej gębie malował widok prawie wszystkich kierowców nieświecących, niezależnie czy to las, czy autobahna, nawet jednego Szwajcara w brudnym (naprawdę konkretnie zakurzonym!) Audi A6 spotkałem nieświecącego oraz mnóstwo nowych aut z pokasowanymi DRL (głównie niemieckich i trochę francuskich) i największy hit, to poprzedni Passat kombi policyjny ze skasowanymi DRL, nieświecący ofkoz niczym - rewelacja!!! Jeszcze pełno aut zabytkowych oraz tiró od nas jak i dostawczaków nie świeciło niczym, zaś z osobówkami polskimi to była duża lipa, bo tylko jedną nowsza Beemke spotkałem nieświecącą próćz moich wyłączonych DRL...za to całkiem dużo Polaków po polskiej stronie w okolicach granicy nie świeciło niczym prócz zdrowego rozsądku! Piękne widoki i utwierdzam się w przekonaniu, że we wschodnich Niemczech jest chyba ogólnie jednak mniej oświeconej ciemnoty jak w zachodnich...

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 142 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]