DADRL POLAND

Association of Drivers Against Daytime Running Lights
Kampania społeczna "Wyłącz światła - włącz myślenie"

Teraz jest N, 17 gru 2017, 21:29

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 142 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Niemcy
PostNapisane: Śr, 27 maja 2009, 20:56 
Zaangażowany

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

Tytuł: Re: Niemcy
PostNapisane: Pt, 29 maja 2009, 18:50 
Zaangażowany

Coś pięknego w tych zdjęciach wybieram sie jeszcze w tym roku mam nadzieje że odpocznę coś od ciąglego świecenia w Niemczech w zeszłym roku w czasie 2 dni jazdy po drogach Słowacji nieco odpocząłem. Zauważałem że auta na śwaitłach jak nie trudno sie domyślić rejestracja oczywiście Polska. Na Słowacji 70-80% Polaków na światłach. Niestety teraz pozostały najbliżej Niemcy, a wiadomość o wprowadzeniu na Słowacji tego na nakazu to porostu szok. Co roku jeździłem teraz nie mam już jakoś ochoty

PostNapisane: So, 30 maja 2009, 09:16 
Moderator

Co do Slowacji to mam te same uczucia.Jeszcze w tamtym roku to dosc czesto na Slowacje mykalem ale coz wszystko co fajne i dobre szybko sie skonczylo: i tanie piweczko i wszelkiej masci alkohole i jezdzenie bez swiatel.Fakt na Slowacji ze przy pieknej pogodzie jak sie widzialo jakies auto jadace z wlaczonymi swiatlami to od razu mozna bylo sie domyslec ze to Polak.Niemcy spoko fakt bardzo fajne sa pod tym wzgledem w tamtym roku jak smigalem Autobahnem 8 od Saarbrucken w kierunku Luksemburga to mialem istny raj dla oczu.Ale niemniej jednak Francja jest lepsza pod tym wzgledem od Niemiec.Pod wieczor Niemiaszki tak na Autobahnach to juz wlaczaja tak samo w deszczyk itp.A we Francji jest w takich przypadkach wiecej aut bez swiatel

Włączone światła w dzień to są tak mi potrzebne jak potrzebny jest słoniowi saksofon

PostNapisane: So, 30 maja 2009, 12:38 
Zaangażowany

Tak mi się teraz przypomniało... Miesiąc temu jechałem właśnie do Niemiec, granicę państwa przekraczałem w Jędrzychowicach. Musze powiedzieć, że kierowcy aut na polskich tablicach rejestracyjnych, po krótszym, czy dłuższym przejechanym odcinku już na terenie Niemiec jednak gasili światła. Albo tylko dlatego, żeby sie nie wyróżniać, albo jednak dlatego, że w Polsce jeżdżą na światłach tylko z powodu tego, żeby nie dostać mandatu, a tak najchętniej to by ich nie włączali. Tak czy tak było widać, że kierowcy z Polski jednak potrafią jeździć bez wlączonych świateł i jakoś nic im się złego nie działo...
Jadąc tą autostradą [4] ileś już tam kilometrów od granicy państwa przed miastem Bautzen jest taki dość długi tunel. Wjeżdżając do tego tunelu wszyscy kierowcy wlączali światła, a później ledwo co wyjechali gasili. W każdym jednym aucie jedno po drugim gasły światła SUPER PIĘKNY WIDOK to był...

PostNapisane: So, 30 maja 2009, 15:06 
Moderator

Autobahnik 4 bardzo lubie te drozke.Przewaznie to tamtedy tez smigam.Ten tunel to jest przeciez zaraz chyba wiecej nie bedzie niz jakies 15 kilometrow od polskiej granicy to konkretnie jrest miejscowosc Kodersdorf.No jest od dosc dlugi.Fakt cudny jest to widok jak wyjezdzasz z tunelu i jeden po drugim gasi.W Luksemburgu jak wjezdzasz 8 ka od Schengen to tez sa takie tunele i takie same widoki.Ostatnio jak wracalem w tamtym roku wlasnie przez Jedrzychowice/ Ludwigsdorf to byl czerwiec piekna pogoda to tak do samej Polski 90 % aut mialo zgaszone.Potem to juz od Jedrzychowic bylo bleeeeeee tylko slyszalem na CB: swiatelka i sielaneczka sie skonczyla.aha jak 2 lata temu jechalem do Francji tez przez Jedrzychowice to juz o 4:20 zgasilem jak tylko zobaczylem tabliczke z napisem Ludwigsdorf i zaswiecilem potem li tylko w tym tunelu i do samego Paryza bez swiatel bylo potem.

Włączone światła w dzień to są tak mi potrzebne jak potrzebny jest słoniowi saksofon

PostNapisane: So, 30 maja 2009, 21:04 
Zaangażowany

No ja akurat jak jade w głąb Niemiec, to wole jednak przez Olszyne/Forst jechać lepiej mi sie jakoś jedzie górą Autobahn [2] przez Hannover, potem na Dortmund, chociaż przyznam, że jadąc dołem A [4] szczególnie potem przez Eisenach są dużo lepsze widoki. Bardzo ładny krajobraz. Nie mniej jednak wyjeżdżam z domu zawsze tak około 2.00 wbijam na A4 w Gliwicach i śmigam tak, żeby było ciemno jeszcze, żeby sie w Polsce nie denerwować złośliwością podświetlonych. A zimą to wyjeżdżam sobie o 4.00 z domu np. na większe zakupy do Görlitz i tak 7.30 jestem w Żarskiej Wsi na Shelu. Zatrzymuje sie na chwilke tam i dalej jade już bez świateł z racji tego ,że jest przecież jasno już. Ogólnie nie mrugają długimi tam przy granicy niemieckiej, żadko sie to tam zdarza. Bo u mnie w Gliwicach to czasem jest MASAKRA, szczególnie jak słońce sie schowa za chmury. Wtedy to na 40 aut 35 zamruga. :/

PostNapisane: So, 30 maja 2009, 21:51 
Moderator

dokladnie tak wszystko sie zgadza co do Autobahnu czworeczki.Fakt jest taka fajna malownicza przez goreczki super mi sie przez nia myka.No z niektorych gorek z mojego starego wolnossacego 1.9 D 195 bez najmniejszego probelmu udalo mi sie wycisnac.Dwojeczka tez jest bardzo fajna raz nia wracalem z Zaglebia Ruhry tez zlego zdania nie moge powiedziec o niej.W koncu najblizsza droga na Beneluks.No 9 tka tez jest spoko od 4 ki odbijasz na Zwickau i potem na Norymberge.Milo jeszcze wspominam Autobahnik od Heilbronn na Karlsruhe i Baden Baden i potem na Miluze-to juz Francja.Ale raz jak nim wracalem no juz bylo tak podwieczor we Francji jeszcze spoko prawie nikt nie swiecil ale przejechalem tylko granice i kurcze Helmuty to juz swiecily no nie wszystkie ale sporo

PostNapisane: N, 31 maja 2009, 13:47 
Zaangażowany

W Niemczech to więcej nieświadomych Niemców świeci światłami w dzień niż POLAKÓW !! Z tego co obserwowałem to 95-97% kierowców na Polskich rejestracjach jedzie bez włączonych świateł w dzień w Niemczech ... Tyczy się zarówno ciężarówek jak i osobówek/dostawczaków ...

Widać , że nie ma żadnej grupy 75% a nawet 50% kierowców w Polsce popierających ten dziwny , niepotrzebny a nawet szkodliwy nakaz włączania świateł w dzień jak podawał ITS...

PostNapisane: Cz, 9 lip 2009, 22:56 
Zaangażowany

wróciłem przedwczoraj z Niemiec i byłem niemile zaskoczony, bo na autostradach świeciło większość kierowców, mimo że pogoda była dobra. W miastach za to nie świeci prawie nikt. Jeśli chodzi o polskich kierowców, to wielu z nich gasi światła tuż po przekroczeniu granicy, szczególnie tiry.

PostNapisane: Pt, 10 lip 2009, 04:46 
Moderator

michello napisał(a):
wróciłem przedwczoraj z Niemiec i byłem niemile zaskoczony, bo na autostradach świeciło większość kierowców, mimo że pogoda była dobra. W miastach za to nie świeci prawie nikt. Jeśli chodzi o polskich kierowców, to wielu z nich gasi światła tuż po przekroczeniu granicy, szczególnie tiry.

kurcze no to co sie takiego stalo hmmmm tez mnie zmartwiles ze tak.a gdzie byles dokladnie moze tak niedaleko od granicy?Tez juz wiele razy zaobserwowalem tam ze im dalej to tym bylo lepiej pod tym wzgledem.Pod wieczor na Autobahnach raz tez jak jechalem to tez niemile mam wspomnienia bo wiekszosc swiecila.

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 142 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]