DADRL POLAND

Association of Drivers Against Daytime Running Lights
Kampania społeczna "Wyłącz światła - włącz myślenie"

Teraz jest So, 16 lis 2019, 04:05

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Czechy
PostNapisane: N, 6 mar 2016, 20:08 
Moderator

Słuchajcie, postęp w Czechach - ostatnio wróciłem z Pragi oraz okolic i przyznam szczerze, że po PL jest to drugi kraj, gdzie widziałem tyle aut z domontowanymi DRL (najczęściej auta firmowe/ciężarówki) oraz - co ciekawe - bardzo dużo aut z DRL na module, szczególnie na PMG ( 8-) ) i w ogóle Czesi zdają sie być zdecydowanie bardziej świadomi fabrycznych DRL w swoich autach i z nich bardziej umiejętnie korzystają. Poza tym praktycznie zero aut oślepiających źle ustawionymi światłami, a także w okolicach Pragi 6 szt. nieświecących niczym, za to policja zawsze na jedynych słusznych mimo fabrycznych DRL, pogotowie lub straż już nie! Poza tym wszystkim to co drugie auto tam to Skoda lub VW (nawet te nówki funkiel munkiel), natomiast sami Czesi coraz gorzej jeżdżą w sensie przestrzegania limitów prędkości, ale nie mają takiego burdelu znaków i limitów prędkości z doopy ustawionych, lecz odcinkowy pomiar prędkości występuje znacznie częściej niż u nas, lecz nie np. w środku lasu na prostym, dobrym odcinku drogi, tylko najczęściej w obszarach zabudowanych. Btw. w Czechach na granicy po raz kolejny nie zauważyłem znaku o obowiązku świateł 24h (taki znak jest tylko przed dłuższymi tunelami np. na obwodnicy Liberca), czyli świadomi są DRL. aha, jeszcze więcej znaków z oczojebnym tłem (nie tylko przejścia dla pieszych), ale mniej zakamizelkowanych ludków, choć rowerzyści, czy motocykliści też się zdarzają... Ogólnie dalej jeździ się przyjemniej/spokojniej, choć wolniej niż w PL i drogi też jakościowo jak w PL.

Załączniki:
liberecky-15tunel_denik-605.jpg
liberecky-15tunel_denik-605.jpg [ 54.12 KiB | Przeglądane 578 razy ]

Daj Polakom rządzić, a sami się wykończą... O.v.B.

Im bardziej poznaję ludzi tym bardziej kocham zwierzęta G.B.Shaw
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]