DADRL POLAND

Association of Drivers Against Daytime Running Lights
Kampania społeczna "Wyłącz światła - włącz myślenie"

Teraz jest N, 25 sie 2019, 04:27

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 157 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Węgry, Czechy, Słowacja, Chorwacja, Słowenia, Austria
PostNapisane: N, 24 maja 2009, 21:36 
Zaangażowany

Wróciłem z podróży po Europie i oto moje spostrzeżenia. Jechałem cały czas bez tylko na Węgrzech czasami włączałem co by się mnie nie czepiali bo upierdliwi prawie jak Polacy.

Węgry:
już w temacie z foto galeria było napisane co i jak, ja tylko dodam, że są wrażliwi na jadących bez świateł i Policja mi mrugała abym zapalił poza terenem zabudowanym.

Czechy i Słowacja:
jechałem cały czas bez świateł, mrugali bardzo rzadko i raz pepik jeden pokazywał mi ręcami, że coś jest ze mną nie tak.

Chorwacja:
około 35% aut wciąż jeździ na światłach ale jest o wiele lepiej. Nawet w tunelach nie kwapią się aby je zapalać, ja na początku włączałem pozycyjne ale potem dałem se już spokój.

Słowenia:
nakaz 24h, wszyscy poza autami z wiadomych krajów jeżdżą na światłach. Jedno spostrzeżenie, nikt ale to nikt przez dwa dni jeżdżenia po Słowenii nie mrugnął mi, że jadę bez świateł. Pewno się już przyzwyczaili do widoku Niemców i Włochów bez świateł i się nie czepiają ;) Dodam, że tutaj bez kasków sobie jeżdżą po mieście na skuterach niektórzy i nikomu to nie przeszkadza.

Austria:
tylko przejazdem przez autostrady, sporo aut wciąż na światłach.

Jadąc przez te kraje nie odczułem niestety komfortu, samochodów z włączonymi światłami mijania wciąż jest dużo, wniosek z tego taki, że nakaz ten długo jeszcze kosi swoje żniwa, eh

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

Tytuł: Re: Węgry, Czechy, Słowacja, Chorwacja, Słowenia, Austria
PostNapisane: Pn, 25 maja 2009, 13:37 
Moderator

Dzieki wielkie za spostrzezenia i informacje.Czyli w Austrii kicha jednym slowem.A myslalem i bylem przekonany ze jak tam te rzezaczke zniesli to tam jest rzecz no przynajmniej na poziomie Francji.Chorwacja jak piszesz ze tylko 35% aut ze swiatlami to wydaje mi sie ze i tak w sumie niezle przeciez bylo tam do niedawna to samo co i u nas.A jak w praktyce wyglada Slowacja wszyscy swieca?
Dla mnie najwiekszym rajem i komfortem pod tym wzgledem byla jak do tej pory Francja.Wybieram sie tam miedzy innymi na urlopik i mam wielka nadzieje ze nic nie zeszli na psy.

Włączone światła w dzień to są tak mi potrzebne jak potrzebny jest słoniowi saksofon

PostNapisane: Pn, 25 maja 2009, 14:01 
Moderator

To z tych krajow chyba Chorwacja bedzie najlepsza.W takich krotkich 100 czy 200 metrowych tunelach to przeciez nawet nie ma sensu zaswiecac jak juz jak wjezdzasz widac wylot tego tunelu.Kurcze rozczarowany jestem Austria nie bylem nie widzialem na wlasne oczy, ale juz wiele komentarzy przeczytalem ze tam podswietlonych nie brakuje.Coz pozostaja Niemcy Francja Beneluks i Grecja no tylko droga troche nie za tego.Do Grecji najlepiej byloby Slowacje i Wegry za nocy przejechac.W Serbii nie wiem czy jest ten nakaz czy nie.Ogladalem sporo filmikow na you tube z Serbii wlasnie specjalnie pod tym wzgledem.Jeden mial wlaczone drugi nie mieszanka po prostu.W Macedoni niestety to samo co w Polsce tez ogladalem sporo filmikow na You Tube z glownych drog i niestety.Dopiero w Grecji jest raj.Chyba ze z Serbii pojechac na Bulgarie no oni tez jeszcze poki co nie sa zarazeni te chora ideologia w lecie zreszta polecalem juz wam filmik: trucks on bulgarian roads tez na you tube z tamtego roku z wakacji.Pozdrowki Jacek z Tarnowa.

Włączone światła w dzień to są tak mi potrzebne jak potrzebny jest słoniowi saksofon

PostNapisane: Wt, 26 maja 2009, 10:20 
Zaangażowany

To, że w Austrii połowa aut jeździ bez świateł, uważam za dobry wynik. Ludzie pewnie pomontowali sobie automatyczne włączniki świateł lub otrzymali je bezwiednie z nowymi samochodami, albo też zainstalowali sobie taki włącznik "w głowie", czyli najpierw kręcą kluczykiem, potem zaraz gałką od świateł i dopiero później można jechać. Ogłupiające kampanie pewnie też zrobiły swoje. Do tego bardzo restrykcyjne podejście tamtejszej policji.
Gdyby u nas zniesiono ten nakaz, to pewnie 70-80% samochodów będzie dalej jeździło na światłach, z różnych powodów.
Do Austrii wracając, ciekawe porównanie można by zrobić wiedząc ile samochodów jeździło tam na światłach przed wprowadzeniem obowiązku.

PostNapisane: Wt, 26 maja 2009, 10:42 
Zaangażowany

siekieramotyka napisał(a):
Wróciłem z podróży po Europie i oto moje spostrzeżenia. Jechałem cały czas bez tylko na Węgrzech czasami włączałem co by się mnie nie czepiali bo upierdliwi prawie jak Polacy.

Węgry:
już w temacie z foto galeria było napisane co i jak, ja tylko dodam, że są wrażliwi na jadących bez świateł i Policja mi mrugała abym zapalił poza terenem zabudowanym.

Czechy i Słowacja:
jechałem cały czas bez świateł, mrugali bardzo rzadko i raz pepik jeden pokazywał mi ręcami, że coś jest ze mną nie tak.

Chorwacja:
około 35% aut wciąż jeździ na światłach ale jest o wiele lepiej. Nawet w tunelach nie kwapią się aby je zapalać, ja na początku włączałem pozycyjne ale potem dałem se już spokój.

Słowenia:
nakaz 24h, wszyscy poza autami z wiadomych krajów jeżdżą na światłach. Jedno spostrzeżenie, nikt ale to nikt przez dwa dni jeżdżenia po Słowenii nie mrugnął mi, że jadę bez świateł. Pewno się już przyzwyczaili do widoku Niemców i Włochów bez świateł i się nie czepiają ;) Dodam, że tutaj bez kasków sobie jeżdżą po mieście na skuterach niektórzy i nikomu to nie przeszkadza.

Austria:
tylko przejazdem przez autostrady, sporo aut wciąż na światłach.

Jadąc przez te kraje nie odczułem niestety komfortu, samochodów z włączonymi światłami mijania wciąż jest dużo, wniosek z tego taki, że nakaz ten długo jeszcze kosi swoje żniwa, eh

Przywiozłeś jakieś zdjęcia?

PostNapisane: Wt, 26 maja 2009, 12:58 
Zaangażowany

Ja w zeszłym roku byłem w Austrii i również odnotowałem, że sporo samochodów jeździ na światłach. Pojechałem tam po auto i zapytałem dealera, co on sądzi na temat tego przepisu. Odpowiedział, że jest totalnie bez sensu, że Austriacy spróbowali, a że przepis po 2 latach nie przyniósł żadnych korzyści, to się z niego wycofali. Powiedział również, że dużo aut jeździ na światłach, bo mają właśnie poinstalowane automatyczne włączniki. Wydaje mi się, że to może być prawda, ponieważ tamto społeczeństwo jest bardzo praworządne i ludzie bali się zapomnieć włączyć światła, więc zainstalowali sobie włączniki. Poza tym pewnie zaczęto sprzedawać nowe auta z takimi włącznikami, a że w Austrii dużo jest nowych samochodów ogółem na drogach, więc tym samym święcących pojazdów też pojawiło się sporo.

PostNapisane: Śr, 27 maja 2009, 12:48 
Zaangażowany

Robert napisał(a):
siekieramotyka napisał(a):

Przywiozłeś jakieś zdjęcia?

Mam kilka, ale nic specjalnego, niedługo jak się ogarnę to wkleję, o dziwo kolejka którą dadrl wkleił z Budapesztu jak ja byłem jeździła przy 30 stopniowym upale na światłach ;)

PostNapisane: Śr, 1 wrz 2010, 16:33 
Zaangażowany

Chorwacja

Załączniki:
hr..jpg
hr..jpg [ 75.09 KiB | Przeglądane 4083 razy ]

PostNapisane: Wt, 7 wrz 2010, 19:48 
Zaangażowany

Węgry - Hajduszoboszlo w terenie zabudowanym ok 70% pojazdów nie używa świateł , sporo samochodów jeździ do końca bez świateł. Jest o wiele lepiej niż na SK czy w PL.

Załączniki:
Hajduszoboszlo 045.jpg
Hajduszoboszlo 045.jpg [ 140.17 KiB | Przeglądane 4042 razy ]
Hajduszoboszlo 010.jpg
Hajduszoboszlo 010.jpg [ 154.3 KiB | Przeglądane 4042 razy ]

PostNapisane: Śr, 8 wrz 2010, 14:50 
Moderator

70 % niezly wynik od razu widac po tych zdjeciach ze o niebo lepiej niz u nas.Czesc tez na pewno"zapomina" zgasic jak zjedzie z obszarow pozamiejskich na drogi miejskie.

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 157 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]