DADRL POLAND

Association of Drivers Against Daytime Running Lights
Kampania społeczna "Wyłącz światła - włącz myślenie"

Teraz jest Pn, 18 lis 2019, 06:09

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Wtedy było jescze normalnie.
PostNapisane: Wt, 29 wrz 2009, 21:33 
Zaangażowany

Tak wyglądało jeszcze w 2006 roku. Na pierwszym planie autobus komunikacji miejskiej, później czerwony Golf II i jeszcze dwa samochody. W dali na skrzyżowaniu też stoi samochód bez włączonych świateł. Ciekawe, że nikt nie myślał o tym, żeby włączyć te durne światła. Tam gdzie stoją te dźwigi dzisiaj stoi centrum handlowe Forum. A autobusy i samochody niestety jeżdżą z włączonymi światłami. Mam nadzieje, że taki widok będzie znowu normalnością dla oczu.

Załączniki:
Komentarz: Gliwice. Czerwiec 2006.
144621.jpg
144621.jpg [ 188.58 KiB | Przeglądane 1875 razy ]
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

Tytuł: Re: Wtedy było jescze normalnie.
PostNapisane: Wt, 29 wrz 2009, 23:24 
Zaangażowany

Pamiętam, jak 1 października 2006 roku jechałem lokalną drogą przez podbeskidzie, w okolicach Jordanowa. Właśnie było koło 9 rano, piękny słoneczny poranek, to była niedziela i ludzie jechali samochodami do kościoła. Mijałem się wtedy na jednym fragmencie drogi, z kolumną samochodów, jeden za drugim, około 20 samochodów, wszystkie jechały bez świateł! Przez cały dzień większośc aut z którymi się mijałem, jechała bez świateł!
Na zakopiance to może tak z 60% miało wtedy zapalone, ale jak zjechałem na Tokarnię, to co auto, to światła nie włączone, na tych bocznych drogach to może 3 kierowców pamiętało o obowiązku jesienno-zimowym, ale lampy mieli OK, więc to nie byli podświetleni, poza tymi kolesiami wszyscy inni nie pamiętali o tym, albo nie zapalali celowo.

Jak ktoś ktoś wyczarował dane o tych 70% świecących przed 2007 rokiem???

PostNapisane: Śr, 30 wrz 2009, 20:04 
Zaangażowany

Znam dobrze to miejsce w Gliwicach. Lubię oglądać stare zdjęcia i wspominać minione czasy. Kiedyś w ogóle było jakoś tak... lepiej...

Pamiętam jak jeszcze kilka dni przed tą haniebną datą w historii polskiego Kodeksu Drogowego jechałem autem na wycieczkę do Krakowa. Nie pamiętam już ile procent aut świeciło, w każdym razie ja na pewno nie. Włączyłem dopiero gdy już zrobiło się ciemno. Cieszyłem się ostatnimi dniami wolności...

PostNapisane: Śr, 30 wrz 2009, 21:08 
Nowy

Krzysiek napisał(a):
Znam dobrze to miejsce w Gliwicach. Lubię oglądać stare zdjęcia i wspominać minione czasy. Kiedyś w ogóle było jakoś tak... lepiej...

Pamiętam jak jeszcze kilka dni przed tą haniebną datą w historii polskiego Kodeksu Drogowego jechałem autem na wycieczkę do Krakowa. Nie pamiętam już ile procent aut świeciło, w każdym razie ja na pewno nie. Włączyłem dopiero gdy już zrobiło się ciemno. Cieszyłem się ostatnimi dniami wolności...

Heh, może mi nie uwierzysz (wbrew obecnej propagandzie) ja się na prawdę wolny czułem za komuny w latach 80 tych !!! Nawet na motorowerze mogłem w 1-szej połowie lat 80-tych jeździć bez kasku !!! I wszystko było OK !!! Dałbyś wiarę !!!???

PostNapisane: Śr, 30 wrz 2009, 21:37 
Moderator

Fajna fotka. No i u nas kiedys bylo normalnie. Ale osobiscie z wielka przykroscia wam powiem ze w moich okolicach juz w 2006 to niestety podswieconych bylo nie brak.Tak sie juz wtedy wsciekalem, taki bylem wkurzony o to, uswiadomialem wtedy kazdemu ze po co ty to robisz po co ty swiecisz glupie swiatla niepotrzebnie w dzien?Nie nasladuj ,nie malpuj, nie stosuj sie do jakiejs glupiej mody, jakichs glupich fanaberii PO wskich.To wszystko bylo za sprawa calej tej poj................akcji kampani popier.........koalicji na rzecz...........................
U mnie to wspominam ze lzami w oczach rok 2005.To byla ostatnia normalna wiosna i lato gdzie jeszcze ludzie mieli wolne glowy od chorej ideologii- ja sobie osobiscie wtedy do 2005 roku nic takiego nie przypominam azeby jakas wieksza czesc ogolu miala wlaczone swiatla.
Natomiast 2006 rok mnie juz byl wkurzal jak cholera.Mozliwe ze to tez bylo roznie z tym w roznych regionach naszego kraju w jednym bylo wiecej w drugim mniej tak jak na przyklad w Niemczech im dalej na zachod tym jest fajniej tez cos takiego zauwazylem.

Włączone światła w dzień to są tak mi potrzebne jak potrzebny jest słoniowi saksofon

PostNapisane: Śr, 30 wrz 2009, 21:50 
Moderator

1 pazdziernika 2006 tez pamietam fakt byla to niedziela.W ten dzien tez duzo pojezdzilem samochodem i oczywiscie nawet nie dotknalem dzwigienki ze swiatlami w moim autku.Pamietam takze ze sporo ludzi w ten dzien jeszcze nie swiecilo.O a w ten dzien jeszcze wieczorem we wiadomosciach pokazywali ulice z Paryza- o malo sie nie poplakalem wtedy jak pokazywali jadace auta- nikt nie swiecil.
W 2007 od 1 go marca do 16 go kwietnia tez cieszylem sie strasznie ostatnim okresem wolnosci wtedy to tez roznie w 1 dzien wiecej mialo wlaczone w drugi mniej nie pamietam juz tak procentowo ja w kazdym badz razie wogole ani nawet ze zlosci w deszcze nie wlaczalem tak samo jak przez caly 2006 rok jak zaczeli siac te chora ideologie w mediach to pomyslalem sobie- pierdole od tej pory w dzien to za nic w swiecie nie wlacze swiatel nawet w deszcze.A do 2006 roku tez w sumie jezdzilem bez swiatel styczen -grudzien tylko ze przy normalnej widocznosci i pieknej pogodzie.

Włączone światła w dzień to są tak mi potrzebne jak potrzebny jest słoniowi saksofon

PostNapisane: N, 4 paź 2009, 19:48 
Zaangażowany

Rok 2006 był jak najbardziej normalny i nikomu przez myśl taka głupota nie przeszła. Pamiętam 30 września w wiadomościach 19.30 przypominali ze od jutra jeździmy na światłach i że jest rozważana zmiana całoroczna - I raz w tym dniu usłyszałem że może być coś takiego od razu pomyślałem sobie że katastrofa i paranoja jakby było coś takiego. Niestety okres po 1 marca 2007 r. już wielu kierowców zachowywało się jakby nakaz już był. Zapowiadając nadchodząca katastrofę za 1,5 miesiąca :(

PostNapisane: Pn, 5 paź 2009, 00:38 
Zaangażowany

ja doskonale pamiętam kwiecień 2007 roku. Gdy usłyszałem w wiadomościach, że od 17 kwietnia trzeba będzie jeździć na światłach, to się załamałem. Już zresztą wcześniej przewidywałem taki bieg sprawy, bo przecież debilni Czesi mieli już taki nakaz i tylko czekałem, kiedy w PL stanie się tak samo. Pamiętam doskonale, że w na początku kwietnia jeszcze mało kto jeździł na światłach. A po 17 kwietnia było już coraz mniej jeżdżących bez świateł. Ja początkowo też zapalałem reflektory, irytując się przy tym niezwykle. Nie mogłem uwierzyć, że Polska to taki głupi kraj. Aż po jakimś czasie trafiłem na tę stronę. Od tego momentu wszystko się zmieniło :-)

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]