DADRL POLAND

Association of Drivers Against Daytime Running Lights
Kampania społeczna "Wyłącz światła - włącz myślenie"

Teraz jest Śr, 13 lis 2019, 04:34

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 87 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Szwajcaria
PostNapisane: Śr, 2 kwi 2014, 20:48 
Moderator

Nie no coś Ty.Po pierwsze to nie jest post mojego autorstwa tylko przytoczone słowa naszego kolegi "Przeciwnika Ciągłego ¦wiecenia" ze starego forum.

Nigdzie teraz nie byłem.Szczerze mówiąc nie wiem co bym zrobił jakbym sie znalazł w Szwajcarii czy bym zapalił czy nie ale raczej znając siebie to pewnie nie.
Moim zdaniem auta nie wyprodukowane do 1970 ale już powyżej wiekowo 20 lat powinny byc z tego zwolnione.W 2007 na wiosnę jeszcze jakąś miałem taką cichą nadzieję że właścicielom starszych aut dadzą spokój ale się zawiodłem :cry:

Włączone światła w dzień to są tak mi potrzebne jak potrzebny jest słoniowi saksofon

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: Cz, 3 kwi 2014, 20:27 
Zaangażowany

Eeeee, saab 99 po lifcie i późniejsze by się już nie załapały w Szwajcarii. Po kiego taki przepis, ja się grzecznie pytam? :lol:

@Jacek,
przecież właściciel starszego auta to wróg ludu numer jeden. Nie spełnia norm ekologicznych, nie jeździ do ASO na przegląd za 799,99, nie przepala ksenonów po 299,99, nie daje zarobić koncernom na częściach sztucznie postarzanych... dlaczego niby miałoby się mu upiec?

PostNapisane: Pt, 2 maja 2014, 21:13 
Moderator

Idę sobie przez miasto i widzę że ktoś odpala Audi A4 i rusza.Nie załączając żadnych świateł ;) Samochód zbliża się w moim kierunku; z ciekawości patrzę i oczekuję dalszego rozwoju wydarzeń.Kolejny baczny rzut oka na przednią tablicę rejestracyjną i coś taka jakaś widzi ona mi się za mała.Patrzę i stwierdzam że szwajcarskie tablice.Następne spojrzenie na przednie niezapalone reflektory- coś pięknego i niesamowitego w wieku około 10 letniego A4.Widać że lampy używane zgodnie z pierwotnym ich założeniem i przeznaczeniem.Wogóle stan tego samochodu od razu sobą zdradzał że jest użytkowany on w zupełnie innej rzeczywistości i warunkach.Jak mnie minął to obserwowałem go z tyłu cały czas póki mi nie zniknął z mojego pola widzenia czy włączy czy też nie.A jeszcze na dodatek pogoda nie była za bardzo bo zbierało sie na deszcz i zaszły ciemne chmury.Ale nic nie włączył.Nie wiem kto to mógł być za kierownicą Szwajcar czy Polak tam pracujacy ale w każdym razie jednak chyba oni do końca nie maja głupiego małpiego odruchu lewej ręki po zapuszczeniu silnika ;) ;)

Włączone światła w dzień to są tak mi potrzebne jak potrzebny jest słoniowi saksofon

PostNapisane: Pt, 2 maja 2014, 22:31 
Moderator

Może jeszcze nie mają, ale im dłużej debilizm ten będzie tam obowiązywał, tym bardziej będą ogłupieni, co mi jakoś w tym narodzie nie za bardzo pasuje i w jego możliwościach oraz wyciąganiu rozsądnych wniosków (zużytych reflektorów słabo świecących nocą) - może jednak zniosą to szybciej niż ich zachodni sąsiedzi...życzę im tego z całego serca.

Daj Polakom rządzić, a sami się wykończą... O.v.B.

Im bardziej poznaję ludzi tym bardziej kocham zwierzęta G.B.Shaw

PostNapisane: Śr, 13 sie 2014, 01:45 
Moderator

Chciałbym pochwalić Szwajcarów - może jednak nie do końca zatracili rozum albo więcej tam samodzielnie myślących kierowców niż u nas, bo pomijając przepiękne, dobrze utrzymane drogi i auta, to do dziś nie problem najwidoczniej spotkać tam nieświecących i to nie jedno auto, a nawet kilka po sobie! Co ciekawe poza terenem zabudowanym, ba nawet w "ciemnym lesie" jak dowodzą filmiki nagrane kamerą samochodową z 2014 ze szwajcarskich dróg, które ostatnio oglądałem...lecz w porównaniu z 2013 to jednak diametralna różnica - wtedy nie świeciło chyba ponad 90% i niestety u nas już nie uświadczysz "niewidocznego" Szwajcara... Tak trzymać, a ta zaraza może wykorzeni się tam sama!

PostNapisane: Cz, 14 sie 2014, 15:55 
Moderator

Jak dasz rady to podrzuć linki do tych filmików.Z wielką chęcią obejrzę.
Akurat dziś wróciłem z podróży z Zachodniej jeszcze na szczęście nie POdświeconej Europy.Co do Szwajcarów to spotkałem dosłownie JEDNEGO niePOdświetlonego.Reszta wesoło i dzielnie świeciła nawet i przy pięknej pogodzie i 30 stopniowym upale :( :cry:

PostNapisane: Cz, 14 sie 2014, 18:11 
Moderator

Jacek napisał(a):
Jak dasz rady to podrzuć linki do tych filmików.Z wielką chęcią obejrzę.
Akurat dziś wróciłem z podróży z Zachodniej jeszcze na szczęście nie POdświeconej Europy.Co do Szwajcarów to spotkałem dosłownie JEDNEGO niePOdświetlonego.Reszta wesoło i dzielnie świeciła nawet i przy pięknej pogodzie i 30 stopniowym upale :( :cry:
Niestety nie jestem ich w stanie wrzucić, bo to nie moje prywatne, ale zobacz np. ten, co znalazłem na YT (z 2014 już):
https://www.youtube.com/watch?v=9hErg3mBDTs (zauważ już nawet na początku, że sam Mustang rusza BEZ świateł!). Ze Szwajcarami jest tak, że jak już u siebie, to tylko DRL jak mają w aucie, ale np. w PL to o dziwo wszyscy na mijania przełączają (jeszcze niedawno było inaczej, spotykałem nawet takich co tylko na pozycjach jechali, ale na naszych granicach stoją mylne znaki "jedynych słusznych" 24h!). W zeszłym roku było o niebo lepiej, wiadomo, ale o dziwo nieciężko spotkać tam jeszcze auto bez świateł (po roku 1970 albo "nieekologiczne", czy maszyny rolnicze - bo te dalej nie muszą świecić w CH), szczególnie poza autostradami...natomiast same widoki z ich dróg zapierają dech w piersiach.

PostNapisane: Cz, 14 sie 2014, 21:45 
Moderator

Nie no filmik spoko. Droga i krajobraz po prostu rewelacja, na najwyższym poziomie. Aż sam bym z chęcią i tam pojeździł. No tylko doświadczyłem takiej smutnej rzeczywistości jadąc teraz po niemieckich autobahnach i Francji. Wszystkie auta na szwajcarskich blachach poza jednym wyjątkiem jechały POdświecone :cry: Kilka było z fabrycznymi dziennymi a te bez nich to wszystko jedyne słuszne :(

PostNapisane: Pt, 15 sie 2014, 00:38 
Moderator

Jeszcze niecały rok temu był tam raj...
Cytuj:
https://www.youtube.com/watch?v=d1UO_TLib7Q

Mimo wszystko jednak warto chociaż raz w życiu przejechać się dla samej jazdy ich górskimi drogami - jedne z najlepszych w tej kategorii., ale uwaga na tych bardziej uczęszczanych: Szwajcarzy ostro kasują za prędkość i też sobie upodobali fotoradary.

Już może tylko jako ciekawostkę dodam, że Szwajcaria to nie UE i dlatego np. amerykańskie pojazdy są tam strasznie popularne od dawien dawna, a i dziś amerykańce mogą tam jeździć na oryginalnym oświetleniu tj. pomarańczowe pozycje z przodu, czerwone kierunki z tyłu i niesymetryczne mijania!

PostNapisane: Wt, 30 wrz 2014, 10:38 
Zaangażowany

Jestem od niedawna w Szwajcarii. To prawda, że dużo aut jeździ bez świateł mimo mandatu 60 CHF. Szkoda, że w sąsiedniej Austrii i Lichtensteinie jeździ podobna proporcja aut na światłach jak w Szwajcarii.

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 87 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]