DADRL POLAND

Association of Drivers Against Daytime Running Lights
Kampania społeczna "Wyłącz światła - włącz myślenie"

Teraz jest Pn, 18 lis 2019, 11:14

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 87 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Szwajcaria
PostNapisane: Pt, 6 gru 2013, 17:02 
Zaangażowany

http://korwin-mikke.pl/europa/zobacz/na ... zien/86815

:evil: A referendum? Jakim cudem w ogóle udało się wprowadzić w Szwajcarii taki idiotyzm? Może to jeszcze nie jest przesądzone?

I tak są lepsi od Polski:
Mopeds, electric bikes and bicycles will be exempted for the requirements, as well as farm vehicles.
Vehicles built before 1970 also escape the law.

I przynajmniej nie mijają się z prawdą, jeśli chodzi o koszty:
Regular lights used during the day will increase fuel costs by about two percent, the motorists group says.

Ale to już mnie zbulwersowało:
It is possible the retrofit older vehicles so that lights always go on when they start.
Similarly, daytime running lights can also be added.

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: Pt, 6 gru 2013, 22:52 
Moderator

Johnny napisał(a):
http://korwin-mikke.pl/europa/zobacz/nakaz_jazdy_ze_swiatlami_w_dzien/86815

:evil: A referendum? Jakim cudem w ogóle udało się wprowadzić w Szwajcarii taki idiotyzm? Może to jeszcze nie jest przesądzone?

I tak są lepsi od Polski:
Mopeds, electric bikes and bicycles will be exempted for the requirements, as well as farm vehicles.
Vehicles built before 1970 also escape the law.

I przynajmniej nie mijają się z prawdą, jeśli chodzi o koszty:
Regular lights used during the day will increase fuel costs by about two percent, the motorists group says.

Ale to już mnie zbulwersowało:
It is possible the retrofit older vehicles so that lights always go on when they start.
Similarly, daytime running lights can also be added.
Kolejni debile wyszkolili się pod okiem "specjalistów" z PL, zamiast austriackich i mają swoją paranoję - już teraz w znakomitych warunkach widzialności 99% Szwajcarów na niemieckich Autobahnach na światłach mijania śmiga (Ci, co nie mają DRL)... Teraz już mnie rozumiecie, dlaczego Kanadę określam jako jedyny kraj oświecony-cywilizowany - bo nikt sobie tym (_!_) nie zawraca i żadne auto zabytkowe niemal nie świeci itd., nie tylko te przed 1970 (?!). Wystarczy tylko liczyć, że oprzytomnieją szybciej niż ich sąsiedzi... Koniec raju ze starszymi autami i idealnymi reflektorami w nocy.
Via Secura = Drogi Zaufania

Daj Polakom rządzić, a sami się wykończą... O.v.B.

Im bardziej poznaję ludzi tym bardziej kocham zwierzęta G.B.Shaw

PostNapisane: So, 7 gru 2013, 12:19 
Zaangażowany

O w mordę... :o :? :shock:

Kolejny przykład na to, jak każda władza chce się utotalitarnić, choćby nie wiem jak demokratyczna. Zresztą tamtejsza demokracja też jest fasadowa - wszak lobbing jest legalny. O każdą pierdołę jest referendum, ale o to, co może przynieść miliardowe zyski państwu kosztem obywateli - już nie.

Próba zmiany hymnu na tolerancyjno-multikulti (zamiast dotychczasowego psalmu), legalna aborcja, wyemancypowane pedalstwo, niedawno głosowane "postoje" dla prostystutek (coś a la postój taksówek, żeby kurestwo odnalazło swoje zasłużone miejsce w przestrzeni publicznej), wzrost socjalu, imigracja muzułmańska, podatki ekologiczne od samochodów, areszt za przekroczenie prędkości, brak zwykłych żarówek w sklepach (małpowany za ZSRE), absurdalnie drastyczne przestrzeganie ciszy nocnej, no i teraz te światła za dnia... szlag ten kraj trafia. Jedynie broń im została.

Najgorsze w importowaniu aut ze Szwajcarii będzie to, że pewnie pomontują sobie AW¦My, jak Austriacy w latach '05-'08. Zresztą oba te narody chyba mają coś wspólnego, szczególnie w dziedzinie fanatycznego legalizmu oraz biegania/dzwonienia na policję po wszystko...

Na pewno szał POdświetlenia ogarnie także niektórych właścicieli aut z fabrycznymi DRL albo AW¦M, którzy nie zdają sobie sprawy z ich istnienia i dołożą jeszcze jeden od siebie.

[Mój koszmar senny] jest południe, upał 37 stopni. Otwieram tablicę bezpieczników po lewej stronie deski rozdzielczej świeżo kupionego saaba ze Szwajcarii, żeby wywalić nr 15 (AW¦M po kluczyku). Wyciągam bezpiecznik, gałka na OFF, obracam kluczyk, a tu na desce wyskakuje zielona kontrolka... i ta okropna plama niesymetrycznego światła na bramie garażu... tfuu, obrzydliwości. :lol: :lol: [Koniec koszmaru]

Teraz trochę zdjęć z internetów:
Załącznik:
berno1.jpg
berno1.jpg [ 111.69 KiB | Przeglądane 1726 razy ]

Załącznik:
szwajcaria1.jpg
szwajcaria1.jpg [ 54.22 KiB | Przeglądane 1726 razy ]

Załącznik:
szwajcaria2.jpg
szwajcaria2.jpg [ 110.83 KiB | Przeglądane 1726 razy ]

Załącznik:
szwajcaria3.jpg
szwajcaria3.jpg [ 33.38 KiB | Przeglądane 1726 razy ]

PostNapisane: So, 7 gru 2013, 17:57 
Zaangażowany

Jak byłem w 2012 roku na wakacjach we Francji przy granicy ze Szwajcarią to ludzie już wtedy włączali mijania jak wjeżdżali na teren CH. Ja śmigałem bez świateł i nic mi policja nie zrobiła. Połowa aut na szwajcarskich też tak jeździła.
Poza obszarem zabudowanym limit wynosi 80 a na autostradach 120 z tego co pamiętam.

PostNapisane: N, 8 gru 2013, 21:26 
Moderator

Szwajcarów przymusili, bo tam bardzo dużo w dzień nie świeciło (to był prawie raj w dzień), wiec trzeba było zrobić przymus - naród wolny z własnym zdaniem trzeba uciemiężyć. Liczę po cichu na to, że oprzytomnieją jak Austriacy - w końcu im też reflektory zaczną się pierdzielić, a jazda nocna w tamtych warunkach to też może być nie lada wyzwanie. O koszty żarówek to się raczej nie będą martwić - stać ich. Samochodowo to jest tam raj - świetne auta w znakomitym stanie, ale już niedługo ze styranymi reflektorami... Szczególnie ich szanuję za temat bliski mojemu sercu, czyli bardzo dużo fajnych aut amerykańskich, również klasycznych.

PostNapisane: N, 8 gru 2013, 22:26 
Moderator

Sam już nie wiem czy tam faktycznie był taki niePOdświecony raj.W ostatnich latach jakos tam za bardzo mnie nie ciągło bo wiele słyszałem że państwo okropnie policyjne i że czepiają się byle pierdoły.Z zachodnich autostrad to nie mam za miłych wspomnień co do napotkanych aut ze szwajcarskimi numerami-we większości POdświecone i to nie od roku 2 lat ale tak 4 to na pewno.Nie zapomnę już w 2008 roku na autoroutesce za Lyonem wyprzedzałem jakiś autobus i patrzę no co to za POdświecony dureń się odcina wśród całej rzeszy normalności.Od razu wzrok z ciekawości na tablice i nie no ze Szwajcarii.Już wtedy zwątpiłem............. :?

Włączone światła w dzień to są tak mi potrzebne jak potrzebny jest słoniowi saksofon

PostNapisane: N, 8 gru 2013, 22:31 
Moderator

Ubolewam nad tym okropnie że tam to g........... wprowadzili.Na pewno musieli mieć propagandę przynajmniej na tym samym poziomie co był i u nas.
Jestem przekonany że znając ich realia to od przyszłego roku tam jadące w dzień jakiekolwiek auto bez włączonych świateł będzie po prostu nie do spotkania- gorzej niż Czechy :cry: :cry:

Włączone światła w dzień to są tak mi potrzebne jak potrzebny jest słoniowi saksofon

PostNapisane: Pn, 9 gru 2013, 21:15 
Zaangażowany

Może szybko pójdą po rozum do głowy i wezmą przykład z Austriaków...

PostNapisane: Pn, 9 gru 2013, 21:58 
Zaangażowany

Oby wzięli.

Ciekawe, że coś niski mandat jest za te całe światła - czterdzieści franków to 140 PLN - na szczęście nie tak dużo. :mrgreen: Co innego, że tamtejsi policaje muszą być jeszcze większymi legalistami od zwykłych ludzi...

Jest-li w Szwajcarii dużo motorzystów? Bo oni najbardziej tracą na tym, może coś będą oprotestowywali? Poza tym jest szansa, że powstanie DADRL Helvetia (po łacinie, żeby się między sobą nie żarli językowo... :mrgreen: ).

http://www.nzz.ch/aktuell/schweiz/licht ... 1.18075101

I komentarz:

Das Autofahren mit Licht am Tag gefährdet alle schwächeren Verkehrsteilnehmer zusätzlich, weil sie durch Blender (im Gegenverkehr, z.B. vor Fussgängerstreifen, etc.) überstrahlt werden. Licht am Tag kann nur auf Autobahnen ein Vorteil sein. Fahren mit Licht am Tag erhöht den Treibstoffverbrauch, den "Lämpli-Verschleiss" sowie die Lade-/Entladezyklen der Batterie, was auch hier zu einem Mehrbedarf führt. Die elektrischen Komponenten vieler älterer Fahrzeuge sind für diese zusätzliche Belastung zudem n i c h t dimensioniert.

Das grosse Geschäft damit machen die Garagisten (mehr Lämpli, mehr Batterien, eventuell teure Xenon-Leuchten (falls keine Taglichter vorhanden)). Die schweizerische Gesetzgebung wird schwergewichtig von Geschäftemachern, also Profiteuren bestimmt.

Kommt dazu: Der Staat hat nicht die Mittel, das konsequente Fahren mit Licht am Tag zu überwachen. Gesetze und Vorschriften, die nicht durchgesetzt werden können, sollten erst gar nicht erlassen werden. Damit fördert der Staat die Ignoranz vor dem Recht.
ode mnie: to pośrednio jest o nas. :D

Es wäre gescheiter gewesen, der Staat hätte das korrekte Führen von Lichtern nach dem bisherigen Strassenverkehrsgesetz durchgesetzt - aber er konnte nicht einmal das und hat damit grosse Unsicherheiten geschaffen (Fahren ohne Licht bei Regen, schlechter Sicht und in gut beleuchteten Tunnels). Es ist billig und vorallem - einfältig - das ganze Land mit Gesetzen zu überziehen.

Kommt weiter dazu:
Der Staat setzt in Zeiten des Atomausstiegs ein völlig falsches Signal für den Umgang mit Energie, wenn er einfältige Vorschriften, wie das führen von Lichtern am Tag erlässt. Dass solche Vorschriften durch kommen, lässt auch tief in die Fachkompetenz unserer Parlamente, bzw. Räte blicken. Es ist falsch, alles der EU nachzumachen und dies noch im vorauseilenden Vorausvollzug.... Aber, das ist offenbar einfacher, als das eigene Hirn einzuschalten. Zudem krankt die schweizerische (Bundes-) Verwaltung daran, für gar nicht verantwortlich sein zu wollen und Aengste dominieren dort das Geschehen.

Inne komentarze Szwajcarów (antyświetlne mają kilka razy więcej pozytywów, niż negatywów):

Fahren mit Licht am Tag, eine lächerliche Vorschrift vom Schreibtisch, die bloss Pseudosicherheit schafft.
Jazda na światłach w dzień, śmieszny, pseudobezpieczny przepis prosto z biurka.

Die Kontroll- und Vorschriftenwut treibt wieder Blüten ! Warum ich bei Sonnenschein mit (störendem) Licht fahren soll, ist mir ein Rätsel. Die modernen Autos schalten 'eh automatisch das Licht ein bei schlechter Sicht.
Mania kontrolowania i regulowania znowu się rozpędza! Dlaczego mam jeździć na (denerwujących) światłach w słoneczny dzień - to dla mnie zagadka. Współczesne auta same zapalają światła przy złej widoczności.

Die dilettantische Bevormundung der Bevölkerung durch verbotsneurotische Schildbürger-PolitikerInnen nimmt kein Ende.
Dyletanckie łapanie społeczeństwa za mordę przez opętanych manią zakazów politykierów nie zna granic.

Fahren mit Licht am Tag für PWs und LKWs, oder? Macht Sinn, denn diese Fahrzeuge sind wegen der Grösse ja schon schwer zu erkennen ...
Velos und EBikes etc, schwanken so stark, dass es kein Licht für diese braucht und sowieso wird damit ja meistens auf dem Trottior gefahren.
Aber cool, kaufen wir Aktien von den Lichtmittelhersteller, die machen dan sicher ein paar Punkte vorwärts ...
Jazda na światłach samochodami i cięzarówkami? No taaak, to ma sens, bo przecież tak trudne do zauważenia ze względu na rozmiary...
Rowery, skutery elektryczne itp. za to tak mocno się wyróżniają, że w ogóle żadnych śwaiteł nie potrzebują, a poza tym i tak po chodnikach z reguły jeżdżą.
Ale super, kupujmy akcje producentów oświetlenia, na pewno skoczą o parę punktów...

"via sicura" = polizeistaat (...) die gemeinden sanieren sich auf kosten der "kriminellen" verkehrsteilnehmer !
"via sicura" = państwo policyjne (...) Gminy reperują swoje budżety na korzyść "przestępców" drogowych!

Was für Drogen konsumieren diese Beamten?
Jaki towar oni biorą, te urzędasy?

Bitte auch ein obligatorisches Gesetz einführen, dass man das Licht im Kopf neu auch tagsüber anschalten sollte. Dies vor allem wegen der zunehmenden Unterbelichtung der Schilt-Bürger, die dauernd auf noch bessere Ideen kommen, was noch alles verboten oder beordert werden sollte ...
Proszę wprowadzić jeszcze jedno obowiązkowe prawo, takie, żeby światełko w głowie były zawsze włączone, również w dzień. Bo od tej ciemnoty p-Osłów, którzy co chwila wpadaja na coraz bardziej genialne pomysły, niedługo wszystko będzie zabronione albo nakazane...

Kurzkommentar:
.....und wenn alles nichts nützt, werden die Fussgänger mit Taschenlampen ausgerüstet !
Krótki komentarz:
....a jeśli to wszystko zawiedzie, to piesi zostaną wyposażeni w latarki.

Fahren mit Licht ist der grösste Blödsinn! Sie werden bestimmt nicht weniger Unfälle haben. Wer das Auto auf der Strasse nicht sieht, der soll bitte mit dem Blindenstock umherlaufen. Dieser Stock wird dann vom Autofahrer mit Licht wohl viel besser gesehen als die Person selber??
Jazda na światłach to największy kretynizm! Na pewno nie będzie od tego mniej wypadków. Jeśli ktoś nie widzi auta na drodze, to musi jak najszybciej biec zaopatrzyć się w białą laskę, którą kierowca na światłach prędzej zauważy, niż samego człowieka...

Licht bei (dichtem) Regen ja, bei klaren Sichtverhältnissen v.a. mit vollem Sonnenlicht kompletter Unfug...
¦wiatła w (dużym) deszczu - tak. Podczas dobrej widoczności, a zwłaszcza w słońcu - kompletny niewypał.

Fahren mit Licht(...)so ein Stuss..was soll das Licht, wenn es taghell ist? Von wo kommt diese Bieridee? Weniger Unfälle? Ist das überhaupt erwiesen? (...) auch hier schon längst erwiesen ist, dass sie nichts nützt
jazda na światłach (...) co za gówno.. Po kiego te światła, jak jest dzień? Czyj to wymysł? Mniej wypadków? Czy to w ogóle ktoś potwierdził? Oczywiście nawet tutaj [w CH] wiadomo, że to nic nie daje

Dann müssten ja die Schweden und Norweger einfach Dummköpfe sein, die fahren auch im Sommer tagsüber mit Licht. Die Sonne scheint ja nicht überall und im Schatten ist ein beleuchtetes Auto nun mal deutlich besser zu erkennen, aber das leuchtet nicht alllen ein ;-)
Więc Szwedzi i Norwegowie musza być po prostu kretynami, żeby jeździć nawet w letni dzień na światłach. Oczywiście słońce nie świeci zawsze i wszędzie, w ciemności oświetlone auto jest znacznie lepiej zauważalne, ale to nie do każdego trafia [oryg. nie każdego oświeca]

Die klassische Glühbirne wird im Haushalt verboten aber am Auto soll ständig das Licht brennen. (...) Absurd.

używanie klasycznej żarówki w domu jest nielegalne, ale w aucie cały czas mają się palić światła. (...) Absurd.

PostNapisane: Wt, 10 gru 2013, 00:51 
Moderator

Zajebiście, naprawdę czadowo (THX Syngalez!) - wygląda na to, że sprawę istnienia tego chorego nakazu czeka co najmniej nieświetlna przyszłość, czyli wygląda mi na to, że będzie jednak referendum w/s zniesienia...to potwierdza, że tamtejsi kierowcy naprawdę mają łeb na karku! :D
Osobiście przypuszczam, że zniosą szybciej niż wprowadzili, ale jakiś uszczerbek psychiczny mimo wszystko jednak pozostanie (jak w A)...

P.S.
Najlepiej, że wszędzie na Zachodzie ciągle podkreślają, że (nadużywana) jazda na światłach za dnia występuje w okresie zimowym np. w Polsce i na Słowacji!!! :lol:

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 87 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]